Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Firmy boją się łupkowych przepisów

polskielupki.pl
2013-03-25 / 10:01
Firmy boją się łupkowych przepisów

Wprowadzenie nowych podatków dotyczących wydobycia węglowodorów było głównym tematem konferencji „Rynek gazu ziemnego w Polsce. Stan obecny i perspektywy” zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” oraz „Parkiet”.

Wiceminister Finansów Maciej Grabowski na konferencji wyjaśnił, że głównym celem przy wprowadzaniu nowych przepisów podatkowych było ograniczenie ryzyka regulacyjnego. Podkreślił też, że podatki z tytułu wydobycia węglowodorów są obecnie w Polsce wyjątkowo niskie.

Grabowski ocenia, że obciążenia podatkowe na poziomie 40 proc. zysku brutto osiąganego przez firmy są odpowiednie. Firmy boją się jednak, że rząd stosuje inną metodologię przy obliczaniu obciążeń i w rezultacie mogą być one znacznie wyższe.

Mimo to firmy z branży gazu łupkowego zadowolone są ze współpracy z resortem finansów. Podkreślają jednak, że współpraca z Ministerstwem Środowiska praktycznie nie istnieje, co dodatkowo wzmaga niepewność branży – czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.