Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Niemcy debatują nad zmianą prawa

e-petrol.pl
2012-12-17 / 09:55
Niemcy debatują nad zmianą prawa

Izba wyższa niemieckiego parlamentu (Bundesrat) zażądała zmiany obowiązującego obecnie w kraju prawa górniczego, w zakresie stosowania metody szczelinowania hydraulicznego.

Izba chce, aby kontrowersyjna metoda wydobycia gazu łupkowego mogła być stosowana jedynie po gruntownej ocenie jej oddziaływania na środowisko naturalne. Opozycja wzywa do wprowadzenia na tą metodę moratorium tak długo, aż w jej procesie będą wykorzystywane toksyczne chemikalia.

Niemiecki rząd pracuje nad zmianami do ustawy górniczej. Prawdopodobnie ma zakazać szczelinowania hydraulicznego na terenach zlewiskowych, a na wykorzystanie tej metody zezwolić jedynie przy ścisłym monitorowaniu i po głębokiej analizie oddziaływania na środowisko.

Dyskusja na temat szczelinowania wybuchła w Niemczech ponownie po wstrząsów na północy Dolnej Saksonii w zeszłym miesiącu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.