Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne

polskielupki.pl
2019-11-04 / 09:53
Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne

W sobotę brytyjski rząd ogłosił, że kraj wprowadzi natychmiastowe moratorium na szczelinowanie hydrauliczne. Władze wyjaśniły, że kontrowersyjna technika wydobywania gazu powoduje w wyniku wstrząsów sejsmicznych zbyt duże uciążliwości dla lokalnych społeczności.

Minister ds. biznesu i przedsiębiorczości Andrea Leadsom wyjaśniła, że jeśli szczelinowanie byłoby kontynuowane, nie można wykluczyć, że wywierałoby w przyszłości nieakceptowalny wpływ na społeczności lokalne. Decyzja rządu oznacza, że planowane prace w celu szczelinowania, które miały być prowadzone w kilku kluczowych dla wyników wyborów okręgach w północnej Anglii, zostaną teraz wstrzymane.

Zdaniem Partii Pracy decyzja rządu może przyczynić się do zyskania głosów przez Partię Konserwatywną premiera Borisa Johnsona w okręgach wyborczych w północnej Anglii, gdzie planowano szczelinowanie.Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.