Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Blisko 9 milionów baryłek ropy dziennie ze złóż łupkowych

polskielupki.pl
2019-10-17 / 13:29
Blisko 9 milionów baryłek ropy dziennie ze złóż łupkowych

Wydobycie ropy ze złóż niekonwencjonalnych w Stanach Zjednoczonych może osiągnąć 8,9 mln baryłek dziennie w przyszłym miesiącu, co będzie oznaczało wzrost o 58 tys. baryłek dziennie - podaje Energy Information Administration w swoim najnowszym raporcie.

Większość tego wzrostu będzie pochodzić z basenu permskiego, gdzie EIA spodziewa się wzrostu produkcji o 63 tys. baryłek dziennie w listopadzie, ale ta wielkość będzie skorygowana ze względu na spadek produkcji, jakie zapowiadają Eagle Ford i Anadarko. W USA wciąż jeszcze są rezerwy wydobywcze w postaci odwiertów, w których nie było do tej pory przeprowadzone szczelinowanie.

Branża łupkowa w USA wydaje się łapać zadyszkę i pojawiają się głosy o trudnościach z zabezpieczeniem kredytów. Banki zostały zobowiązane do ponownej oceny bazy kredytowej dla firm przemysłu naftowego i gazowego.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.