AVIA w przyszłym roku zadebiutuje w Polsce
2016-12-02 09:45 | e-petrol.plPierwsza stacja pod marką AVIA w Polsce powinna rozpocząć działalność już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Do 2020 r. sieć rozwijana przez spółkę Unimot ma liczyć 100 obiektów.

AVIA International to stowarzyszenie około 90 firm, które działają w 14 krajach Europy. Sieć stacji AVIA w całej Europie liczy około 3.000 obiektów. Tankują na nich m.in. kierowcy w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii i Serbii.
W Polsce pierwsze stacje tej sieci mają pojawić się już w pierwszym kwartale przyszłego roku. – Wzór umowy, który bazuje na doświadczeniach niezależnych partnerów przyłączających się do stowarzyszenia AVIA w innych krajach, mamy już właściwie opracowany i jesteśmy gotowi do rozmów z zainteresowanymi firmami – powiedział w trakcie konferencji Adam Sikorski, przewodniczący rady nadzorczej Unimot S.A.
Spółka Unimot, która ma prawo do marki AVIA w naszym kraju, liczy na to, że uda się jej pozyskać partnerów do współpracy oferując m.in. dostęp do wysokiej jakości paliw, akceptację międzynarodowych programów flotowych, wsparcie swoje zespołu, możliwość uczestnictwa w programie Tankuj 24 czy pełną wizualizację stacji.
Na pytania dotyczące planów rozwoju sieci AVIA specjalnie dla użytkowników portalu e-petrol.pl odpowiedział Adam Sikorski, przewodniczący rady nadzorczej Unimot S.A.:
e-petrol.pl: Kiedy kierowcy w Polsce będą mogli zatankować na stacji AVIA?
Adam Sikorski: Zrobimy wszystko, aby pierwsza stacja działała jeszcze w I kwartale przyszłego roku.
Czym chcą Państwo przekonać partnerów do przyłączenia się do sieci AVIA?
Sami, jako niezależna firma, mamy stacje, które działają w modelu franczyzowym. Dlatego dobrze znamy problemy, z jakimi mierzą się właściciele takich obiektów. Są pewne warunki współpracy, jak choćby kilkuletni okres umowy, które są standardami, ale tam gdzie to będzie możliwe będziemy elastyczni np. w obszarze formuł cenowych. Dostarczając paliwo na stację będziemy też oferować atrakcyjne warunki cenowe.
Czy Unimot będzie jedynym dostawcą paliwa do stacji w sieci AVIA?
Tam gdzie będziemy w stanie dostarczyć nasz produkt - zdecydowanie tak. W wyjątkowych przypadkach będziemy wskazywać preferowanych dostawców np. autogazu.
Czy sieć będzie mieć ogólnopolski charakter?
Tak. Nasza oferta hurtowa jest dzisiaj dostępna na bazach paliwowych w całym kraju i będziemy szukać partnerów w zasięgu działania tych baz.
A jakiego typu stacje mogą dołączyć do sieci AVIA?
Jak wiadomo dużo mniej niezależnych obiektów działa w dużych miastach i w takich lokalizacjach możemy rozważyć inwestycję we własne obiekty. Szczególnie interesujące dla nas, jako importera oleju napędowego, są na pewno stacje, na których jest duży popyt na diesla, czyli obiekty z dużym natężeniem ruchu pojazdów ciężarowych.
Czy oferta flotowa będzie od razu dostępna dla stacji dołączających do sieci AVIA?
Potrzebujemy jeszcze 3-4 miesięcy na dokończenie prac informatycznych i po tym okresie będziemy gotowi do tego, aby akceptować międzynarodowe programy flotowe.
Pozostałe aktualności

Zakaz eksportu zaskoczył tankowce
Po decyzji Federacji Rosyjskiej o zaprzestaniu eksportu produktów naftowych, dwadzieścia tankowców zostało zmuszonych aby stać bezczynnie w rosyjskich portach z powodu braku możliwości przewozu paliw.
2023-09-26 / 09:50 | Ze świata

Rząd francuski poprosi przemysł paliwowy o sprzedaż bez marży
Rząd francuski zwróci się do przemysłu paliwowego o sprzedaż paliw po kosztach, aby złagodzić wpływ wyższych cen ropy na konsumentów końcowych, powiedział prezydent Emmanuel Macron.
2023-09-26 / 09:45 | Ze świata

Kraje naftowe i gazowe powinny dzielić się z państwami rozwijającymi się
Jak napisał ‘’The Guardian’’, część dochodów z ropy naftowej osiąganych przez największe kraje produkujące powinna zostać przeznaczona na pomoc krajom rozwijającym się. Opinię tę wyraził Gordon Brown, były premier Wielkiej Brytanii.
2023-09-26 / 09:43 | Ze świata

Wybuch rafinerii w Iranie, są ofiary w ludziach
Agencja informacyjna IRNA podała, że w wyniku wycieku gazu doszło do potężnej eksplozji w rafinerii ropy naftowej Serakhs w prowincji Razavi Khorasan we wschodnim Iranie.
2023-09-26 / 09:41 | Ze świata

Doprecyzowanie zakazu eksportu produktów naftowych
Rosyjski rząd zatwierdził pewne zmiany w zakazie eksportu paliw, znosząc ograniczenia dotyczące paliwa wykorzystywanego do bunkrowania statków oraz oleju napędowego o wysokiej zawartości siarki.
2023-09-26 / 09:39 | Ze Wschodu