Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ruszy budowa terminalu naftowego PERN

e-petrol.pl
2014-02-20 / 09:48
Ruszy budowa terminalu naftowego PERN

W tym kwartale rozpoczną się prace budowlane terminalu naftowego PERN. „Dziennik Bałtycki” przypomina, że terminal ma powstać na gruntach portu gdańskiego.

Pierwszymi pracami, które mają się zacząć jeszcze w tym kwartale na obszarze portowym, będzie osadzanie w gruncie pali pod nowe zbiorniki. 

Dziennik podał,  że projekt będzie realizowany w dwóch etapach. Pierwszy, obejmuje budowę sześciu zbiorników na ropę naftową o pojemności 62,5 tys. m3 każdy, (łącznie 375 tys. m sześc.), oraz infrastrukturę niezbędną do ich obsługi. Jego realizacja pozwoli na przeładunek, magazynowanie i inne usługi w zakresie czynności związanych z przesyłem ropy naftowej. Drugi etap zakłada budowę zbiorników o pojemności 325 tys. m sześc. służących do magazynowania produktów ropopochodnych, chemikaliów, paliwa lotniczego JET-A oraz biokomponentów dodawanych do paliw. 

Jednocześnie do Terminalu Naftowego zostanie doprowadzona bocznica kolejowa oraz wybudowana stacja autocystern.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.