Paliwa BAQ jakość grupy Orlen

Samochodowe środki czystości sprzedawane na stacji paliw

Zdaniem ekspertów z branży okres od marca do września to czas, w którym kierowcy znacznie częściej zaopatrują się w produkty pomagające w utrzymaniu czystości samochodu, a tym samym jest to okazja na zwiększony obrót i zysk z handlu tego rodzaju towarami. Dobrze wyposażona stacja paliw powinna zatem posiadać w swojej ofercie wysokiej jakości artykuły do pielęgnacji samochodu. Są to często drobne, ale potrzebne akcesoria. Ten artykuł e-petrol.pl pomoże przygotować się do kolejnego “sezonu”.

Samochodowe środki czystości sprzedawane na stacji paliw
Środki czystości - to branżowe określenie stosowane w odniesieniu do preparatów oraz substancji wspomagających utrzymanie czystości i pomagających zadbać o wygląd samochodu.

Są to najczęściej:
- środki czyszczące do usuwania brudu drogowego i mycia pojazdu: szampony, preparaty do trudnych zabrudzeń, do szyb, do kokpitu, do tapicerki;
- produkty i preparaty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji powierzchni karoserii: woski, regeneratory lakieru, środki do usuwania rys;
- preparaty służące do mycia i konserwacji: felg, powierzchni z tworzyw sztucznych, silników i plandek;
- środki do usuwania nalotu rdzy z aluminium: płyny odtłuszczające;
- preparaty do mycia rąk;
- zapachy i odświeżacze.


Wyeksponowanie produktów

Eksperci z firm, które zajmują się sprzedażą kosmetyków samochodowych podkreślają, że produkty te powinny znajdować się na osobnej półce, specjalnym regale, by przyciągnąć uwagę klientów. Należy umiejscowić je w centralnym miejscu sklepu, aby zostały łatwo zauważone.
Kupujący powinien mieć do nich łatwy dostęp. Poza tym na najniższych półkach sklepowych powinny być usytuowane produkty o znacznych gabarytach i pojemności, natomiast wyżej - lżejsze i mniejsze towary. W strategicznym miejscu, na wysokości wzroku kupującego, warto ustawić najczęściej sprzedające się środki.
Dobrym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są gondole zewnętrzne, najnowocześniejszy mebel. Jest to rodzaj metalowego regału, który można zamknąć na klucz, dzięki czemu może znajdować się poza sklepem. Takie „wyjście” z produktem do klienta jest skutecznym sposobem na wyeksponowanie towaru.

Pielęgnacja samochodu

Czysta szyba

Samochodowe środki czystościKażdy kierowca doświadczył uciążliwości wynikającej z zaparowania wewnętrznej powierzchni szyb. Jest to zjawisko bardzo częste, zwłaszcza w trakcie silnych opadów deszczu, śniegu, często wentylacja nie nadąża usuwać wilgoci z wnętrza auta. Pomocna w takim przypadku jest specjalna pianka przeciw parowaniu szyb.

Piankę nanosimy cienką warstwą na wewnętrzną, uprzednio wyczyszczoną powierzchnię szyb. Tak zabezpieczone szyby nie ulegają ponownemu zaparowaniu.
W utrzymaniu czystości szyb w samochodzie pomagają również płyny spryskujące, preparaty zapobiegające parowaniu oraz te usuwające zabrudzenia od strony wnętrza samochodu. Z kolei miejsca dodatkowo silnie zabrudzone najlepiej najpierw spryskać odpowiednim preparatem w spray’u, a następnie całość przetrzeć ściereczką.

Dostępne są również substancje czyszczące i chroniące uszczelki znajdujące się na oknach i drzwiach.

Konserwacja uszczelek i części gumowych

Elementy te wystawione są na działanie mechaniczne kurzu i piasku unoszonego przez koła z jezdni oraz na działanie promieni słonecznych. Aby zniwelować działanie tych pierwszych i zabezpieczyć przed tymi drugimi wystarczy zastosować odpowiednie silikony w spray’u, które konserwują gumowe i plastikowe części w samochodzie, ale także zabezpieczają uszczelki w drzwiach przed przymarzaniem.

Tapicerka - czyszczenie i ochrona tapicerki

W dbaniu o wygląd środka auta ważne jest używanie preparatów odpowiednich do zastosowanych materiałów. Do czyszczenia tapicerki wykonanej z naturalnych i syntetycznych materiałów przeznaczone są zazwyczaj pianki. Ożywiają kolor i zabezpieczają przed zabrudzeniami. Inne preparaty (najczęściej są to płyny i mleczka), wykorzystuje się do konserwacji elementów skórzanych, które „odżywiają” i pielęgnują skórzaną tapicerkę. Zastosowanie powłoki ochronnej wytwarza na tapicerce wodoodporną powłokę ochronną, która powoduje, że rozlane płyny zbierają się w postaci łatwych do usunięcia kuleczek i nie wsiąkają w tapicerkę, nie tworząc tym samym plam. Obecne na rynku preparaty są środkami czyszczącym, które nie tylko czyszczą skórę, ale chronią ją przed załamywaniem się.
Dużym zainteresowaniem i skutecznością, zdaniem specjalistów, cieszą się obecnie produkty wykorzystujące nanotechnologię. Zaletą tych preparatów jest długa żywotność powłoki ochronnej, łatwe nakładanie, bezwonność i wydajność. To preparaty szybkoschnące i bardzo wytrzymałe.

Kokpit

Do fragmentów wykonanych z plastików służą najczęściej płyny i spray’e. Mogą one jednocześnie nabłyszczać czyszczone powierzchnie, ważne jest, by nie pozostawiały smug.
Ciekawym rozwiązaniem jest wygodna w użyciu rękawica z mikrofibry przeznaczona do czyszczenia deski rozdzielczej i plastikowych elementów. Ułatwia usuwanie kurzu, brudu, a także sierści czworonożnych przyjaciół z tapicerki.

Karoseria i lakier

Środki czystości powinny zapewniać ochronę powłoki lakierowej karoserii przed: szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych (np., kwaśnymi deszczami), pyłkami i żywicą z drzew, pyłami przemysłowymi, a także przed zanieczyszczeniami spowodowanymi przez ptaki, owady, zabrudzenia drogowe, agresywne substancje chemiczne stosowane w myjniach, sól drogową, promieniowanie UV powodujące wypłowienie i utlenienie się powłoki lakierniczej. Dobre preparaty ochronne do karoserii zmniejszają ryzyko powstawania tzw. „wżerów”.

Najczęściej wybieranym przez kierowców preparatem jest szampon z woskiem. Najlepiej wybrać taki, który oprócz właściwości czyszczących nie ma ujemnego wpływu na lakier ani części gumowe. Dobrze gdy zawiera tzw. „nabłyszczacze”, które zapewniają beztłuszczowy połysk. Nie powinien zawierać środków żrących, rozpuszczalników ani fosforanów. Wskazane za to, by posiadał substancje przeciwkorozyjne.

Do trudno usuwalnych zabrudzeń poleca się środki czyszczące przewidziane specjalnie do usuwania „brudu drogowego”. Dobry środek nie wymusza używania szczotki czy skrobaczki. Rozcieńcza się go z wodą i nakłada na powierzchnię, pozostawia na kilka minut, a następnie spłukuje. Zastosowanie gorącej wody, zarówno podczas nakładania jak i spłukiwania, w znacznym stopniu zwiększa jego działanie.

W ofercie sprzedażowej są również środki czyszczące: rozpuszczające tłuszcze, do czyszczenia wyjątkowo zabrudzonych silników, do usuwania oleju, smaru, smoły, świeżej farby, itp. Preparaty te powinny znaleźć na każdej stacji.

Olśniewający połysk

Środki czystości na stacji
Polski klimat nie należy do przyjaznych. Dlatego większość producentów i dealerów samochodów zaleca pokrycie karoserii woskiem ochronnym. Po użyciu wosku lakier samochodu zostaje błyskawicznie pokryty twardą warstwą ochronną, która jednocześnie nadaje mu połysk. Stanowi zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami i chroni karoserię pojazdu przed utratą nasycenia koloru.

Efektowny połysk można uzyskać myjąc raz w miesiącu auto tzw. „konserwerem”. Można go również stosować do miejscowego usuwania niewielkich zabrudzeń, wżerów i odbarwień koloru.

Czyszczenie felg, kołpaków i opon

Do mycia samochodu zazwyczaj używamy specjalnych szamponów. Jednakże niezależnie czy umyjemy go w myjni automatycznej, czy też w ręcznej, okazuje się, że felgi pozostają niedomyte. Pył, który osiada na felgach i kołpakach, tworzy trudny do usunięcia osad. By się go pozbyć trzeba przed myciem samochodu spryskać felgi specjalnym preparatem, odczekać kilka minut, a następnie przystąpić do mycia samochodu.

Dobry efekt daje też środek do czyszczenia i nabłyszczania felg, zawierający specyfik do czyszczenia i konserwacji opon. Dzięki takiej kombinacji uzyskuje się czyste i zakonserwowane koła samochodu.
Nie wszyscy jednak pamiętają o konserwacji opon, które są szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych. Nie bez znaczenia jest też strona estetyczna, samochód na czarnych, wyglądających jak nowe oponach zdecydowanie lepiej się prezentuje, niż na szarych i spękanych „kapciach”.

Po każdym myciu auta należy więc użyć jednego ze środków konserwujących. Najlepiej w piance, ze względu na łatwość użycia. Wystarczy nanieść piankę na ich powierzchnię i poczekać do wyschnięcia.
Dobrym rozwiązaniem jest także tzw. czernidło, które nadaje się nie tylko do opon, ale również do innych elementów wykonanych z gumy, bądź czarnych tworzyw sztucznych.
Można też wykorzystać preparat w atomizerze, który czyści, konserwuje i zabezpiecza opony. Jego użycie jest również proste, wystarczy spryskać oponę preparatem i odczekać aż ten wyschnie.
Pamiętajmy jednak, by żadnego z powyższych preparatów nie stosować na bieżnik opon!

Ochrona dywaników

Dywaniki w samochodzie są naturalnie znacznie bardziej narażone na zabrudzenia niż inne obszary pojazdu. Wgniecione nieczystości łatwo wnikają we włos dywanika i niszczą go. Tradycyjne odkurzanie nie usuwa całości brudu. Dlatego poleca się specjalne środki ochronne przeznaczone do dywaników samochodowych.

Zimą powinno się zastępować dywaniki welurowe - gumowymi, ponieważ łatwo usuwa się z nich śnieg i wodę. Należy często czyścić dywaniki, gdyż parująca woda powoduje wzrost wilgotności, a to prowadzi do parowania szyb.

Zestawy do zadań specjalnych

Bardzo popularne, zwłaszcza na jesień i zimę są zestawy do pielęgnacji. Zawierają: gąbkę pokrytą irchą syntetyczną, myjkę oraz skrobaczkę do szyb. Drugi zestaw do mycia i woskowania samochodu to: ściereczka samochodowa, gąbka uniwersalna oraz rękawica do woskowania. Wielu kierowców zaopatruje się takie zestawy ze względu na ich funkcjonalność.
Ściereczką samochodową można bez problemów wycierać i polerować karoserię. Włókna pochodzenia naturalnego - bawełna, wiskoza - dobrze zbierają wodę z karoserii.
Bardzo modne są ściereczki z mikrofibry. Jest to włókno 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa, dzięki czemu nylonowo-poliestrowe włókna ściereczki kurcząc się i rozkurczając, pochłaniają kurz i brud. Czyści się nią łatwo, ponieważ nie potrzeba użycia silnego nacisku, nie pozostawia smug oraz nie rysuje powierzchni.

Chętnie używane przez kierowców są także jednorazowe, papierowe ściereczki samochodowe. Wyróżniliśmy aż 7 rodzajów „jednorazówek”, służących do utrzymania samochodu w czystości, z których każda ma inne przeznaczenie: do szyb, kokpitu, tapicerki skórzanej, tapicerki „zwykłej”, karoserii, do usuwania owadów z karoserii, do czyszczenia rąk i usuwania z nich zabrudzeń.
Producenci oferują jednorazowe ściereczki, po kilka sztuk w opakowaniu. Są przydatne, a przede wszystkim poręczne dla kierowców.

Do polerowania i woskowania karoserii doskonale sprawdza się także pucerka samochodowa. Czyści szyby, lusterka i szklane powierzchnie, nie pozostawia smug ani zacieków. Jest wygodna w użyciu - można założyć ją na dłoń, by szybko wypolerować i nawoskować pojazd.
Gąbka samochodowa z frędzlami czyści bez użycia detergentów. Jej długie frędzle rozkurczając się, zwiększają powierzchnię czyszczenia i usuwają zabrudzenia. Co ważne, drobiny piasku wchodzą między frędzle i nie rysują auta. Duża powierzchnia i ergonomiczny kształt zapewniają szybkie i wygodne mycie. Gąbka sprawdza się w myciu zwłaszcza karoserii, felg i reflektorów.
Inny rodzaj gąbki to gąbka do szyby, która jest koniecznym i niezastąpionym elementem. Czyści zaparowane szyby, a tym samym poprawia bezpieczeństwo jazdy. Najlepsze gąbki są powleczone irchą, czyli cienką skórą najczęściej owczą. Ircha naturalna jest miękka, bardzo chłonna, doskonale usuwa opary z szyb, lusterek - wewnątrz i na zewnątrz.
Podobne właściwości wykazuje także materiał syntetyczny z mikroaktywnymi włóknami, który cechuje się dobrym wchłanianiem płynów. Nadaje się do polerowania i czyszczenia szklanych powierzchni, nie pozostawiając żadnych śladów. Po użyciu wystarczy wypłukać lub w przypadku większych zabrudzeń - uprać.

Zapach

Wśród środków czystości służących do pielęgnacji samochodu na stacji benzynowej nie może zabraknąć preparatów zapachowych. Te dostępne na rynku pozwalają nawet usunąć uporczywy, wżarty w tapicerkę czy podsufitkę zapach nikotyny. Jedno „psiknięcie” we wnętrzu samochodu neutralizuje przykre okazjonalne zapachy. Największą popularnością cieszą się zapachy wanilii oraz klasyczne, męskie zapachy.

Co najmniej raz na pół roku, warto zadbać o samochód, generalnie go wysprzątać lub oddać w ręce specjalistów od autokosmetyki. Korzystając ze zdobyczy najnowszych technologii w tej dziedzinie, potrafią oni nadać karoserii salonowy blask. Lśniący lakier, w połączeniu z profesjonalnie wysprzątanym wnętrzem samochodu (od polerowania i czyszczenia elementów kokpitu po gruntowne pranie tapicerki) dadzą efekt „nowego auta”.

Dziękujemy następującym firmom za pomoc w przygotowaniu tekstu: Amtra Sp. z o.o., Constans M, Inter-Global, Kaja-Jakubaszek Sp.j., P.P.H. Parys Sp. z o.o., A Clean Partner.
Paliwa BAQ jakość grupy Orlen

Więcej w kategorii

Tańsze paliwo na wakacje od Orlenu
Tańsze paliwo na wakacje od Orlenu
Daniel Obajtek w piątek na Twitterze ogłosił promocję cen paliwa na wakacje. Rabat wyniesie 30 gr na litrze i będzie skierowany wyłącznie do posiadaczy aplikacji programu lojalnościowego i użytkowników kart Vitay.
Zatrzymano złodzieja ze stacji paliw
Zatrzymano złodzieja ze stacji paliw
Stacje benzynowe w Rzeszowie i okolicach od początku czerwca zgłaszały na policję kradzieże paliw. Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który okradał obiekty w Rzeszowie i Tyczynie.
Przypadkiem ujawniono złodziei paliwa
Przypadkiem ujawniono złodziei paliwa
Piotrkowski patrol ruchu drogowego interweniował w sprawie dachowania pojazdu. Jak się na miejscu okazało, kierująca i pasażer mieli na sumieniu także kradzieże paliwa. Podano, że wkrótce oboje odpowiedzą przed sądem za te przestępstwa.
Powstanie pierwszy port instalacyjny dla morskich farm wiatrowych
Powstanie pierwszy port instalacyjny dla morskich farm wiatrowych
Orlen Neptun, spółka odpowiedzialna w Grupie Orlen za rozwój nowych projektów morskiej energetyki wiatrowej, weszła w finalny etap postępowania na dzierżawę terenu w Porcie Świnoujście.
Nowa stacja paliw w Wielkopolsce
Nowa stacja paliw w Wielkopolsce
Działa już nowa stacja paliw na terenie gminy Mosina. Obiekt funkcjonujący pod marką CEL jest zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej oraz Świerkowej w Czapurach.
Polsko-niemieckie porozumienie w sektorze rafineryjno-naftowym
Polsko-niemieckie porozumienie w sektorze rafineryjno-naftowym
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powiedziała, że rząd będzie finalizować porozumienie z Niemcami w sektorze rafineryjno-naftowym. Negocjacje w tej sprawie już się zakończyły.
Za niespełna miesiąc akcjonariusze PKN Orlen zdecydują o połączeniu z Grupą Lotos
Za niespełna miesiąc akcjonariusze PKN Orlen zdecydują o połączeniu z Grupą Lotos
Akcjonariusze PKN Orlen podczas walnego zgromadzenia, zwołanego na 21 lipca 2022 r., zdecydują o połączeniu z Grupą Lotos - wynika z projektów uchwał, jakie przedstawiła spółka.
PGNiG nie wypłaci dywidendy za 2021 r.
PGNiG nie wypłaci dywidendy za 2021 r.
Zwyczajne walne zgromadzenie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) postanowiło przeznaczyć zysk za 2021 r., w kwocie 5,12 mld zł, na kapitał zapasowy.
Niebezpieczne zdarzenie na stacji paliw w Wałbrzychu
Niebezpieczne zdarzenie na stacji paliw w Wałbrzychu
Na stacji paliw na Białym Kamieniu w Wałbrzychu zauważono, że przy zbiornikach z gazem, które zamknięte są metalowym ogrodzeniem, wyrwana została ważąca ok. 2-3 kg klapa zabezpieczająca urządzenia. Służby zamknęły stację i sprawdzano czy nie doszło do rozszczelnienia zbiorników gazu.
Produkcja Grupy Lotos spadła w maju
Produkcja Grupy Lotos spadła w maju
Grupa Lotos podała, że wyprodukowała 963 tys. ton paliw i innych produktów naftowych w maju 2022 r., tj. o 2,4 proc. mniej niż rok wcześniej (987 tys. ton). Przerób ropy przez rafinerię w Gdańsku wyniósł w tym czasie 914 tys. ton, o 0,7 proc. więcej niż rok wcześniej.
Oskarżeni w sprawie fikcyjnego obrotu olejem rzepakowym
Oskarżeni w sprawie fikcyjnego obrotu olejem rzepakowym
Prokuratura Krajowa podała informację, że do Sądu Okręgowego w Katowicach wpłynął akt oskarżenia w śledztwie dotyczącym działającej grupy zorganizowanej uszczuplającej należności podatkowe z tytułu podatku VAT w fikcyjnym obrocie olejem rzepakowym.
Wodór przyniesie oszczędności
Wodór przyniesie oszczędności
Wprowadzenie technologii wodorowych w transporcie, energetyce i ciepłownictwie oraz przemyśle może dać oszczędności - w zależności od scenariusza - w wysokości od 3,5 mld euro do 7 mld euro w skali dekady po roku 2030, poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
PERN zwiększa pojemności baz paliw
PERN zwiększa pojemności baz paliw
PERN poinformował, że podpisał umowy z wykonawcami i rozpoczyna realizację kolejnych pojemności na paliwa płynne. W ciągu ostatnich 3 lat, w ramach programu Megainwestycje, PERN oddał do dyspozycji Klientów aż 13 zbiorników na paliwa, a w lipcu zakończy budowę kolejnych 7.
Produkcja koksu i paliw podbiła ceny producentów
Produkcja koksu i paliw podbiła ceny producentów
We wtorek Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał, że w maju ceny producentów wzrosły o 24,7 proc. w ujęciu rok do roku. W ujęciu miesięcznym ceny zwiększyły się o 1,3 proc.
Na drodze S3 już można zatankować
Na drodze S3 już można zatankować
BP Polska poinformowało na Twitterze, że zakończyło budowę nowej stacji MOP Lubin przy drodze S3.
Budowa stacji paliw w Szamotułach może się rozpocząć
Budowa stacji paliw w Szamotułach może się rozpocząć
Możliwe, że pomimo problemów związanych z udzieleniem zgody na budowę stacji paliw, inwestor będzie mógł wkrótce przystąpić do realizacji inwestycji, której sprzeciwiali się okoliczni mieszkańcy.
Przejęcie PGNiG możliwe jesienią
Przejęcie PGNiG możliwe jesienią
PKN Orlen w tym roku otworzy zupełnie nowy rozdział swojej działalności. Koncern przekazał, że finalizacja przejęcia Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) nastąpi na przełomie września i października tego roku.
Unimot przejmie spółkę Lotos Terminale
Unimot przejmie spółkę Lotos Terminale
Grupa Unimot poinformowała w poniedziałkowym komunikacie prasowym, że otrzymała informację o wydaniu przez Komisję Europejską zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Grupą Lotos, co oznacza spełnienie się istotnego warunku nabycia przez Unimot Investments 100 proc. akcji spółki Lotos Terminale.
Orlen zapowiada obniżki cen paliw na wakacje
Orlen zapowiada obniżki cen paliw na wakacje
W poniedziałek podczas konferencji prasowej prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że koncern postara się obniżyć ceny paliw.
Grupa Lotos o zatwierdzeniu połączenia z Orlenem
Grupa Lotos o zatwierdzeniu połączenia z Orlenem
Zatwierdzanie przez Komisję Europejską połączenia koncernów naftowych w Polsce to zdaniem Lotosu ważna decyzja organu antymonopolowego gwarantująca przeprowadzenie tego procesu przy zachowaniu konkurencji na wszystkich rynkach, na których działają obie spółki.
PKN Orlen ma zgodę na przejęcie Grupy Lotos
PKN Orlen ma zgodę na przejęcie Grupy Lotos
Komisja Europejska dała zielone światło na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen i zaakceptowała nabywców aktywów zbywanych w ramach realizacji środków zaradczych – podał płocki koncern w komunikacie.
Grupa Lotos podzieli się zyskiem
Grupa Lotos podzieli się zyskiem
Pomorska spółka podała, że przeznaczy 647 mln zł na wypłatę dywidendy za 2021 r., na jedną akcję przypadnie 3,5 zł brutto. Jednak warunkiem wypłaty dywidendy jest podjęcie przez walne zgromadzenia PKN Orlen i Grupy Lotos uchwał o połączeniu.
Orlen wspiera polskich producentów
Orlen wspiera polskich producentów
Na stacjach Orlenu w Polsce aż 85 proc. produktów pozapaliwowych zostało wytworzonych w Polsce. Orlen podał, że tylko od 2018 r. koncern zorganizował pięć kampanii wizerunkowych promujących świadomy wybór krajowych produktów, co przełożyło się na większe zainteresowanie asortymentem od lokalnych dostawców.
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Pozostałe aktualności

Rafineria OMV w Schwechat wróci do pełnej sprawności w III kwartale 2022 r.
Rafineria OMV w Schwechat wróci do pełnej sprawności w III kwartale 2022 r.
Austriacki koncern poinformował, że poczyniono znaczne postępy w zakresie alternatywnego systemu dostaw paliw na rynek – spodziewane przywrócenie do pełnego wykorzystania zakładu w Schwechat jest planowane w drugiej połowie III kwartału 2022 r.
Podatek od nieoczekiwanych dochodów producentów ropy naftowej i gazu
Podatek od nieoczekiwanych dochodów producentów ropy naftowej i gazu
Brytyjski rząd wciąż „dopracowuje szczegóły” ogłoszonego w zeszłym miesiącu specjalnego podatku, który chce nałożyć na producentów ropy i gazu działających na Morzu Północnym.
Amerykański producent ropy przyspiesza plan budowy czwartej platformy łupkowej
Amerykański producent ropy przyspiesza plan budowy czwartej platformy łupkowej
Producent ropy i gazu Hess Corp spodziewa się oddać w przyszłym miesiącu czwartą platformę wiertniczą w łupkach Bakken w Północnej Dakocie, powiedział w czwartek dyrektor generalny John Hess, co oznacza, że operatorzy dążą do większego wzrostu produkcji w kontekście bardzo wysokich cen ropy.
Amerykańskie rafinerie kontra urzędnicy Bidena
Amerykańskie rafinerie kontra urzędnicy Bidena
Wiodące amerykańskie rafinerie spotkały się w czwartek z amerykańską sekretarz ds. energii Jennifer Granholm i innymi urzędnikami rządowymi na nadzwyczajnym spotkaniu na temat obniżenia rosnących cen paliw, które wywierają presję na amerykańskich konsumentów.
UE czeka na drugą dostawę wenezuelskiej ropy
UE czeka na drugą dostawę wenezuelskiej ropy
Do Wenezueli płynie już drugi tankowiec, aby przyjąć 2 miliony baryłek ropy naftowej (DCO) i przetransportować ją do Europy. Dostawcą surowca jest wenezuelska PDVSA, a ładunek może być dostarczony już pod koniec czerwca.
Rumunia zaimportuje ropę i gaz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Rumunia zaimportuje ropę i gaz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Rząd w Bukareszcie zamierza sprowadzać ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) skroplony gaz ziemny (LNG) i ropę naftową w celu możliwie jak największej dywersyfikacji dostaw paliw.