MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Zaczynają się pojawiać limity tankowania

Rekordowo niskie ceny paliw na polskich stacjach napędzają popyt zarówno wewnętrzny jak i ze strony kierowców z ościennych państw. Wzmożone zainteresowanie zakupem paliw sprawiło, że na niektórych stacjach zaczęły się pojawiać limity tankowania, szczególnie diesla.

Olej napędowy to „paliwo gospodarki” używany w transporcie, rolnictwie czy budownictwie, a problem z nim jest jednak taki, że polskie rafinerie nie są w stanie zaspokoić całości polskiego popytu i sporą jego część musimy zaimportować. W ostatnich tygodniach Orlen i Saudi Aramco utrzymują niskie ceny paliw w hurcie, które sprawiają, że import stał się nieopłacalny, dlatego operatorzy stacji paliw, chcąc zapewnić płynność sprzedaży paliw przez swoje placówki, mogą decydować się na wprowadzenie ograniczeń czy to w postaci limitów jednorazowego tankowania, czy też ilości paliwa, które można zatankować do zewnętrznego zbiornika.

Niedawno sieć Moya na jednej ze stacji umieściła informacje o limicie tankowania do kanistrów, a od wczoraj w serwisach społecznościowych zaczęły się pojawiać zdjęcia informacji zamieszczonych na dystrybutorach jednej z warszawskich stacji Shell, informujących o ograniczeniu do 100 litrów na jedno tankowanie.

Orlen, który kontroluje ok. 65 proc. polskiego hurtowego i detalicznego rynku paliw, uspokaja, że paliw na jego stacjach nie zabraknie. Co więcej, pod koniec sierpnia 2023 r. płocki koncern napisał w odpowiedzi na pytania e-petrol.pl, że monitoruje rynek i analizuje działania, które mogłyby stabilizować rynek w przypadku, gdyby pozostałe firmy działające na rynku hurtowym nie zapewniały odpowiedniej podaży paliw.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023
Pozostałe aktualności
Brytyjskie sankcje dla firmy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Brytyjskie sankcje dla firmy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Cztery firmy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostały objęte brytyjskimi sankcjami za naruszenie pułapów cenowych ustalonych dla rosyjskiej ropy.

Warszawa podpisała umowę na 12 sztuk autobusów elektrycznych

Warszawa podpisała umowę na 12 sztuk autobusów elektrycznych

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z firmą Solaris na zakup 12 sztuk 18-metrowych autobusów elektrycznych. Inwestycja jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Arabia Saudyjska obniży ceny głównego gatunku ropy naftowej dla Azji

Arabia Saudyjska obniży ceny głównego gatunku ropy naftowej dla Azji

W styczniu 2024 r. Arabia Saudyjska po raz pierwszy od siedmiu miesięcy obniży cenę ropy naftowej - odmiany Arab Light dostarczanej do Azji.

Astana zmniejszy wydobycie

Astana zmniejszy wydobycie

Ministerstwo Energii Kazachstanu podkreśliło, że kraj wywiąże się ze wszystkich zobowiązań zatwierdzonych na ostatnim spotkaniu OPEC+. Na początku 2024 r. Kazachstan będzie produkował 1,468 mln baryłek ropy dziennie.

Międzynarodowa Organizacja Morska ONZ wprowadza nowe ograniczenia

Międzynarodowa Organizacja Morska ONZ wprowadza nowe ograniczenia

Międzynarodowa Organizacja Morska ONZ (IMO) przyłączyła się do uchwały zakazującej transferu ropy ze statku na statek na pełnym morzu. W ten właśnie sposób działa ‘’flota cieni’’ przewożąca rosyjską ropę.

Ceny benzyny na dystrybutorach w USA najniższe od 11 miesięcy

Ceny benzyny na dystrybutorach w USA najniższe od 11 miesięcy

Według analityków ceny benzyny w USA są najniższe od stycznia, a do Bożego Narodzenia mogą spaść poniżej 3 dolarów za galon po raz pierwszy od 2021 roku, co powinno skłonić konsumentów w okresie świątecznych zakupów do większych wydatków.