MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Drogowcom nie zabraknie asfaltów

W trakcie Forum Dni Asfaltu w Bukowinie Tatrzańskiej prezes Orlen Asfalt Paweł Wachnik powiedział, że spółka jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu na asfalt w okresie intensyfikacji inwestycji drogowych w Polsce.

Drogowcom nie zabraknie asfaltów
Polska Agencja Prasowa podała, że w ostatnich pięciu latach Grupa Orlen realizowała kontrakty średnio na poziomie ok. 1,5 mln ton asfaltów rocznie (bez uwzględnienia Grupy Lotos). W 2022 roku zapotrzebowanie na polskim rynku wynosiło około 1,2 mln ton.

Małgorzata Kowalska z zarządu Orlen Asfalt podkreśliła, że ceny asfaltu jako jedne z nielicznych materiałów budowlanych odnotowały pod koniec roku 2022 spadek. Wyjaśniła, że ceny asfaltów są kształtowane w oparciu o czynniki ekonomiczne i z uwzględnieniem warunków rynkowych, a niestabilność cen w roku 2022 była wynikiem bardzo dynamicznych zmian makroekonomicznych.

Kowalska powiedziała, że odbiorcy asfaltów mogą zminimalizować ryzyko wynikające z wahań ropy naftowej, decydując się na kontraktowanie asfaltów w stałych cenach. Przez ten czas spółka sprzedała już ponad milion ton asfaltów zakupionego w tej formule.
Słowa kluczowe: