MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Warter Aviation rozwija sieć stacji na polskich lotniskach

Warter Aviation podał, że tankomaty i dystrybutory umożliwiające tankowanie benzyny lotniczej Avgas 100LL znajdują się już na siedmiu lotniskach w Polsce.

Warter Aviation rozwija sieć stacji na polskich lotniskach
Warter Fuels

W tym roku spółka planuje otwarcie kolejnych punktów tankowania, a tam, gdzie nie ma własnych stacji, dostarcza paliwo miejscowym operatorom.

Warter Fuels, właściciel marki Warter Aviation, pokrywa połowę europejskiego zapotrzebowania na paliwa lotnicze do samolotów z silnikami tłokowymi.
Lotnicze stacje paliw nie mają stałej obsługi ani całodobowego serwisu, ale stanowią działalność dodatkową dla właścicieli lub operatorów lotnisk i lądowisk. Warter podał, że w naturalny sposób docelowo większość stacji zlokalizowanych na największych lotniskach czy lądowiskach oferować będzie w pełni zautomatyzowane usługi. W ślad za tym pójdzie rozwój rynku kart paliwowych, które są najprostszym sposobem rozliczania transakcji.

Produkcja paliw lotniczych to ważna i systematycznie rozwijana część działalności produkcyjnej i handlowej producenta z Płocka. Warter Fuels zaspokaja ok. połowy europejskiego zapotrzebowania na paliwa lotnicze do samolotów z silnikami tłokowymi.

Słowa kluczowe: