Shell Franczyza

Mieszkańcy podzieleni w kwestii powstającej stacji paliw

Przy wjeździe na osiedle Sterowców w Dywitach niedaleko Olsztyna rozpoczęły się przygotowania pod budowę stacji paliw Moya – marki należącej do spółki Anwim.

Mieszkańcy podzieleni w kwestii powstającej stacji paliw
Osiedle Sterowców położone jest w południowo-zachodniej części podolsztyńskich Dywit, w sąsiedztwie niemal 1,5 hektarowego Lasu Miejskiego, co miało mieszkańcom zapewnić kameralny i podmiejski spokój. Teraz rozgorzała dyskusja, której głównym tematem jest rozpoczęta inwestycja przy wjeździe na osiedle, w okolicy nowo wybudowanego ronda. Powstaje tam stacja paliw pod marką Moya. Biuro prasowe Anwim S.A., do którego należy marka Moya podało, że będzie to standardowy obiekt, czyli stacja paliw z budynkiem sklepu i ofertą gastronomiczną i kawiarnianą. Inwestycja ma zostać oddana na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku.

Jak podał serwis Olsztyn.com.pl na lokalnych grupach dyskusyjnych w social mediach jedni krytykują inwestycję, drudzy natomiast w pełni ją popierają. Mieszkańcy osiedla nie powinni być jednak zaskoczeni, bowiem ponad pięć lat temu firma Arbet informowała przyszłych mieszkańców osiedla, że w kolejnych latach, tuż przy drodze krajowej nr 51, powstanie stacja benzynową bądź myjnia. W dalszych planach jest także mini park handlowy. Wyznaczony także został teren przeznaczony pod usługi. Obecnie w Dywitach od wielu lat działa tylko jedna stacja paliw Emirr.
Słowa kluczowe:
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Pozostałe aktualności
Co dalej z ceną rosyjskiej ropy?

Co dalej z ceną rosyjskiej ropy?

Przedstawiciel Komisji Europejskiej powiedział dziennikarzom, że decyzja o zmianie limitu cen rosyjskiej ropy nie została jeszcze podjęta ani przez kraje UE, ani przez G7.

Mińsk zatrzymuje rafinerię Mozyr

Mińsk zatrzymuje rafinerię Mozyr

Rafineria w Mozyrzu, która oprócz paliw produkuje dość duży asortyment produktów, choć nadal działa zgodnie z planem, to przygotowuje się do generalnego remontu wiążącego się z całkowitym zamknięciem.

Olej napędowy w Czechach jest najtańszy od stycznia ubiegłego roku

Olej napędowy w Czechach jest najtańszy od stycznia ubiegłego roku

Diesel na stacjach benzynowych w Czechach kosztuje najmniej od stycznia ubiegłego roku, bo zaledwie 35,01 koron za litr. Benzyna Natural 95 kosztowała w środę średnio 36,95 koron - najmniej od prawie dwóch miesięcy - wynika to z danych CCS, które monitoruje ceny paliw.

Transnieft chce współpracować z RPA

Transnieft chce współpracować z RPA

Transnieft jest zainteresowany współpracą z firmami Sasol i Transnet z Republiki Południowej Afryki. Rosyjska spółka jest gotowa zaoferować technologie do obsługi infrastruktury transportu ropy i gazu.

PetroChina spodziewa się ożywienia popytu na ropę i paliwa

PetroChina spodziewa się ożywienia popytu na ropę i paliwa

Koncern PetroChina przekazał w czwartek, że spodziewa się wzrostu popytu na chińskie paliwa w tym roku o 3 proc. w stosunku do poziomu sprzed pandemii COVID w 2019 r., a gazu ziemnego o 5,5 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

OPEC+ raczej nie zmieni polityki naftowej

OPEC+ raczej nie zmieni polityki naftowej

Agencja Reutera rozmawiała z pięcioma delegatami grupy producentów ropy i ustaliła, że OPEC+ na poniedziałkowym spotkaniu prawdopodobnie będzie trzymał się istniejącego porozumienia w sprawie ograniczenia wydobycia ropy.