MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Partia rządząca zapewnia, że Orlen utrzyma ceny paliw

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości (PiS) uważają, że mimo przywrócenia podatku VAT na paliwa PKN Orlen nie podniósł cen na stacjach, dzięki czemu nadal w Polsce mamy jedne z najniższych cen w Unii Europejskiej. Dodają, że stabilizacja na rynku paliw jest podstawą stabilizacji całej gospodarki.

Partia rządząca zapewnia, że Orlen utrzyma ceny paliw
Zmiana stawki VAT z 8 do 23 proc. nie spowodowała wzrostu cen na stacjach PKN Orlen. Według części komentatorów i polityków opozycji ma to być dowód na „sztuczne zawyżanie” cen paliw w ostatnich miesiącach przez Orlen. Zarzuty wysuwane przez opozycję odpierali w środę (4 stycznia) działacze Prawa i Sprawiedliwości w różnych częściach kraju. 

Działacze lokalnych struktur PiS uważają, że brak podwyżek, ale także obowiązujące w czasie wakacji rabaty na paliwo świadczą o odpowiedzialności PKN Orlen za sytuację gospodarczą w Polsce. Politycy z PiS-u uważają, że głównym celem rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest dobro Polaków i temu służą działania zarządu PKN Orlen.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Pozostałe aktualności
Niedobory na francuskich stacjach paliw

Niedobory na francuskich stacjach paliw

Na skutek trwających od ponad dwóch tygodni strajków w rafineriach w regionie Paryża już co trzecia stacja benzynowa ma problemy z dostępnością paliwa.

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Według irańskiego kalendarza (rozpoczętego 21 marca) irańskie kierownictwo planuje w tym roku zakończyć ponad 10 projektów w dziedzinie petrochemii - poinformował o tym w środę na spotkaniu z pracownikami przemysłu naftowego wiceminister ropy naftowej i dyrektor wykonawczy Irańskiej Narodowej Spółki Naftowej (NIOC) Morteza Shahmirzai.

CNOOC na dużym plusie

CNOOC na dużym plusie

Największa chińska spółka zajmująca się wydobyciem ropy i gazu ziemnego - CNOOC, podwoiła swój zysk netto w 2022 r. głównie za sprawą rosnących cen energii – poinformowało biuro prasowe chińskiej firmy.

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

W środę, po zatrzymaniu północnego rurociągu eksportowego, zaistniała konieczność zamknięcia lub ograniczenia produkcji z trzech projektów wydobywczych w pół-autonomicznym regionie Kurdystanu w północnym Iraku. Możliwe są dalsze przerwy w produkcji.

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft i Indian Oil zawarły porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw ropy do Indii, rozszerzenia listy dostarczanych produktów ropopochodnych oraz rozliczeń.