Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Turystyka paliwowa znów kwitnie

Litr oleju napędowego w Polsce jest tańszy o blisko 3 zł w porównaniu do ceny w Niemczech, dlatego polskie przygraniczne stacje paliw ponownie są oblegane przez Niemców, ale zatankowanie w Polsce interesuje też Czechów.

Turystyka paliwowa znów kwitnie
Na niemieckich stacjach paliw, po tym jak podniesiono podatek energetyczny, zarówno ceny benzyny jak i oleju napędowego poszybowały w górę. W Polsce paliwa są tańsze i oferta ta przyciąga klientów z Niemiec, więc stacje przygraniczne są oblegane. Zaoszczędzone pieniądze nasi sąsiedzi chętnie wydają na zakupy w Polsce.

Niemcy chcąc zaoszczędzić jak najwięcej tankują nie tylko baków, ale także do zbiorników i przyjeżdżają nie tylko z terenów bliskich granicy, ale są w stanie pokonać nawet 100 km. Zatankowanie auta do pełna pozwala im zaoszczędzić 50-60 euro.

Sytuację w Niemczech pogorszył fakt zniesienia wakacyjnych biletów po 9 euro, które uprawniały przez cały miesiąc do jazdy wszystkimi środkami komunikacji publicznej w całym kraju. Zakończenie programu zmusiło wielu Niemców do. przesiadki do samochodów, a co za tym idzie poszukiwania tańszego paliwa.

Jeśli chodzi o tankujących w Polsce Czechów, to z uwagi na oszczędność ok. 4-5 koron na litrze właściciele stacji paliw potwierdzają większe zainteresowanie tankowaniem. W przypadku Czechów, turystyka przygraniczna jest połączona z tankowaniem i zakupami, szczególnie produktów spożywczych. Czesi zmagają się z wysoką inflacją i rosnącymi kosztami życia.
Słowa kluczowe:
Grupa Muszkieterów poszukuje dostawców paliw i autogazu na rok 2023

Pozostałe aktualności

Turcja zmniejszyła zakupy paliw z Rosji
Turcja zmniejszyła zakupy paliw z Rosji
W październiku Rosja dostarczyła do Turcji węglowodory o wartości 3,7 mld USD wobec 5 mld USD we wrześniu. Według wyników z października 2022 r. import rosyjskich paliw mineralnych, w szczególności węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego, zmniejszył się o 25 proc.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
USA rozważają plany podwojenia pojemności do magazynowania oleju opałowego
USA rozważają plany podwojenia pojemności do magazynowania oleju opałowego
Biały Dom rozważa zwrócenie się do Kongresu o podwojenie ilości magazynowanego oleju opałowego w północno-wschodnich stanach, aby zgromadzić rezerwy na zimę, poinformowała w środę telewizja CNBC.
Stany Zjednoczone apelują o ostrożność w sprawie limitu cen
Stany Zjednoczone apelują o ostrożność w sprawie limitu cen
W środę administracja Bidena przerwała milczenie w związku z debatami Unii Europejskiej w sprawie limitu ceny rosyjskiej ropy ostrzegając, że ostatnio notowane ceny gatunku Urala w przedziale 52 USD za baryłkę nie odzwierciedlają realnych cen na bardzo nieprzejrzystym rynku.
Rząd Węgier analizuje cenę urzędową na paliwa
Rząd Węgier analizuje cenę urzędową na paliwa
Rząd Węgier podejmie decyzję o przedłużeniu maksymalnych cen paliw na podstawie informacji z koncernu naftowo-gazowego MOL.
Ropa z Wenezueli niebawem trafi do USA
Ropa z Wenezueli niebawem trafi do USA
Amerykańska firma Chevron do końca grudnia wyśle pierwszą partię wenezuelskiej ropy do Stanów Zjednoczonych – donosi agencja Bloomberg, powołując się na swoje źródła.