Nowy numer ‘’Na Stacji Paliw’’ – pobierz bezpłatnie!

Pierwszy w tym roku numer naszego e-kwartalnika podejmujący szereg aktualnych tematów branżowych już jest dostępny dla zainteresowanych.

Wiodącym tematem numeru jest połączenie Orlenu i Lotosu, które jest już na ostatniej prostej i znamy coraz więcej szczegółów na jego temat – a to pozwala na szerszą analizę rynkowych skutków zmian, jakie wiążą się z fuzją. 

Nie sposób także pominąć w tematyce wydania ekonomicznych konsekwencji wojny na Ukrainie, które już zaczynają być widoczne na naszych stacjach paliw.

Tekstem zasługującym na szczególną uwagę jest także wywiad z Moniką Kielak-Łokietek, dyrektorką działu Mobility w Shell Polska. która opowiada o tym, jakie wyzwania czekają sieci stacji paliw w związku z rozwojem elektromobilności w Europie.

W numerze sporo miejsce poświęciliśmy także tematyce przystosowania stacji paliw do potrzeb aut ciężarowych, a także historii kryzysów naftowych na rynkach w ostatnich dziesięcioleciach.

Jak w każdym numerze udzieliliśmy też głosu prawnikom zajmującym się problemami branżowymi. Nasi autorzy proponują w obecnej edycji także liczne ciekawostki spoza paliwowego świata w działach Podróże, Motoryzacja i Lifestyle.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym "Na Stacji Paliw". Bieżące wydanie oraz numery archiwalne można pobrać ze strony https://nastacjipaliw.pl/pl/archiwum 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023