Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rząd zajmie się projektem obniżenia akcyzy na paliwa i prąd

e-petrol.pl
2021-11-30 / 09:48
Rząd zajmie się projektem obniżenia akcyzy na paliwa i prąd

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu ministrowie zajmą się projektem ustawy obniżającej akcyzę na paliwa, gaz i prąd oraz zwalniającej z tego podatku energię elektryczną wykorzystywaną przez gospodarstwa domowe.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej jest częścią pakietu antyinflacyjnego, zapowiedzianego w ubiegłym tygodniu przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Wśród rozwiązań zaproponowanych w projekcie znajduje się czasowa obniżka akcyzy na paliwa silnikowe (olej napędowy, benzyny silnikowe oraz LPG). Paliwa zostaną także zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2022 roku. Do dnia 31 maja 2022 r. sprzedawcy dokonujący sprzedaży paliw silnikowych będą mieli obowiązek zamieszczania przy kasie rejestrującej informacji o obniżeniu akcyzy na paliwa silnikowe i niepodleganiu sprzedaży paliw silnikowych podatkowi od sprzedaży detalicznej.

Zdaniem rządu ograniczenie wzrostu cen paliw powinno się przyczynić do stabilizacji cen także w innych obszarach gospodarki, w tym cen żywności.
Słowa kluczowe: obniżka akcyzy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.