Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rozpoczyna się integracja aktywów rafineryjnych w ramach Lotos Asfalt

e-petrol.pl/fot. Grupa Lotos
2021-11-02 / 09:51
Rozpoczyna się integracja aktywów rafineryjnych w ramach Lotos Asfalt

Grupa Lotos poinformowała o rozpoczęciu od 2 listopada br. integracji aktywów rafineryjnych w ramach Lotos Asfalt. Od teraz podstawowa działalność spółki będzie skupiać się na przerobie ropy naftowej i świadczeniu usług produkcji paliw na rzecz grupy.

Podano, że spółka Lotos Asfalt docelowo będzie funkcjonować w modelu rafinerii processingowej, zarządzanej przez Grupę Lotos, będącej jedynym wspólnikiem Lotos Asfalt. Spółka nie będzie w imieniu własnym kupować ropy naftowej ani sprzedawać produktów, a jego podstawowa działalność będzie skupiać się na przerobie ropy naftowej i świadczeniu usług produkcji paliw na rzecz Grupy Lotos w oparciu o model rozliczenia koszt + marża.

W komunikacie podano, że zakup ropy naftowej i innych surowców, sprzedaż paliw i innych końcowych produktów, kwestie logistyczne, kwestie administracyjne i korporacyjne, a także działania w zakresie badań i rozwoju będą powierzone Grupie Lotos.

Walne zgromadzenie Grupy Lotos w październiku zgodziło się na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Grupy Lotos na rzecz Lotos Asfalt poprzez wniesienie aktywów rafineryjnych w formie wkładu niepieniężnego i objęcie w zamian nowych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Lotos Asfalt.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.