Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Autobus na wodór z Podkarpacia

e-petrol.pl/fot. autosan.pl
2021-10-27 / 09:50
Autobus na wodór z Podkarpacia

Firma produkująca autobusy - Autosan z Sanoka poinformowała, że wyprodukowała pierwszy autobus zasilany wodorem. Pojazd zostanie zaprezentowany na rozpoczynających się w środę Międzynarodowych Targach Transportu Publicznego TRANSEXPO w Kielcach.

Podano, że autobus jest już po testach drogowych, które odbyły się po ulicach Sanoka i jest w trakcie uzyskiwania homologacji.

Zeroemisyjny SANCITY 12LFH to autobus niskopodłogowy o długości 12 metrów. Zaprojektowany został na bazie autobusu z napędem elektrycznym. W pojeździe zamontowany został silnik elektryczny wraz z modułem zasilania z ogniwem paliwowym. Magazyn energii stanowią baterie litowo-tytanowe oraz zbiorniki wodoru.

Autobus na wodór wpisuje się w realizację planów związanych z powstającą na Podkarpaciu Doliną Wodorową. Autosan jest jednym z podmiotów tworzących Klaster Energii Sanocka Dolina Wodorowa, który powstał na rzecz tworzenia w mieście warunków do rozwoju technologii zielonego wodoru na potrzeby, m.in. miejskiego transportu publicznego.
Słowa kluczowe: autobus na wodór, Autosan

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.