Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Przepisy dot. przejmowania składów podatkowych bez uwag komisji senackiej

e-petrol.pl
2021-10-07 / 09:37
Przepisy dot. przejmowania składów podatkowych bez uwag komisji senackiej

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym, która przewiduje, że po przejęciu składu podatkowego przez jakiś podmiot, dotychczasowy posiadacz składu nie będzie musiał zapłacić akcyzy od produktów znajdujących się w tym składzie, została przyjęta przez połączone komisje senackie bez poprawek.

W środę senackie komisje Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Budżetu i Finansów Publicznych na połączonym posiedzeniu poparły nowelę ustawy o podatku akcyzowym, nie zgłaszając do niej żadnej poprawki.

Celem przepisów jest likwidacja barier dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność związaną z prowadzeniem składów podatkowych, w których znajdują się produkty akcyzowe, takie jak np. napoje alkoholowe, papierosy czy paliwa. Podczas prac poinformowano, że takich podmiotów w Polsce jest ok. 800.

Nowe przepisy umożliwią kontynuację działalności prowadzonej w składzie podatkowym w przypadku rezygnacji z prowadzenia tej działalności przez dotychczasowy podmiot prowadzący skład, bez konieczności zakończenia procedury zawieszenia poboru w stosunku do wyrobów akcyzowych znajdujących się w tym składzie. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku zbycia prawa własności nieruchomości, na której znajduje się skład podatkowy, na rzecz nabywcy, który w tym samym miejscu będzie prowadzić swój skład podatkowy. Po nowelizacji, po zmianie prowadzącego skład, nie trzeba będzie odprowadzać akcyzy od produktów w nich się znajdujących.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.