Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Na 30 stacjach paliw Orlenu dachy i wiaty pokryją panele fotowoltaiczne

e-petrol.pl
2021-09-02 / 09:35
Na 30 stacjach paliw Orlenu dachy i wiaty pokryją panele fotowoltaiczne

PKN Orlen wybuduje mikroinstalacje fotowoltaiczne na wiatach i dachach 30 stacji paliw w różnych regionach Polski. Spółka obecnie poszukuje wykonawcy tego zadania. Oferty w postępowaniu przetargowym można składać do 27 września.

Orlen w dokumentacji postępowania przetargowego podał, że budowa mikroinstalacji fotowoltaicznych na wiatach i dachach 30 stacji paliw ma być realizowana w formule EPC, od zaprojektowania i przygotowania dokumentacji wykonawczej, poprzez dostawę i montaż, aż po uruchomienie oraz odbiór, dozór i serwis techniczny.

Podano, że stacje paliw, na których będą budowane mikroinstalacje fotowoltaiczne zlokalizowane są w trzech regionach: Polsce Zachodniej - 4 stacje, Polsce Południowej - 10 stacji oraz Polsce Centralnej - 16 stacji.

Mikroinstalacje powinny wykorzystywać dostępną powierzchnię na dachach budynków i wiat w możliwie najbardziej optymalny sposób, aby uzyskać jak największą moc mikroinstalacji i mieć moc od 22 do 50 kWp mają powstać na wiatach i dachach 30 stacji paliw zlokalizowanych m.in. przy autostradach A1 i A2, w rejonie Kołbaskowa, a także w Kędzierzynie-Koźlu, Katowicach, Opolu i w Warszawie.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.