Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Sieć bp chce przyspieszyć tempo inwestycji

e-petrol.pl
2021-08-24 / 09:54
Sieć bp chce przyspieszyć tempo inwestycji

Prezes bp Polska Bogdan Kucharski w rozmowie z agencją ISBnews powiedział, że zauważony w połowie tego roku spadek liczby stacji nie będzie trwałym trendem. Sieć bp to obecnie druga najpopularniejsza marka stacji paliw w Polsce.

Z raportu Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że na koniec 2020 r. sieć bp liczyła 570 obiektów, a po sześciu miesiącach, na koniec czerwca 2021 r. na polskim rynku funkcjonowały 562 stacje tej marki, co oznacza spadek o osiem obiektów. Prezes bp w rozmowie z agencją ISBnews wyjaśnił, że jest to rezultat optymalizacji i realizacji strategii koncentracji na kluczowych rynkach także w obszarze DODO, czyli stacji partnerskich.

Jak powiedział Kucharski, koncern liczy na to, że po ustabilizowaniu się rynku po okresie pandemii, tempo inwestycji przyspieszy. Dodał też, że choć sieć jest otwarta na współpracę z partnerami, to jednak stawia na otwieranie nowo budowanych obiektów.
Słowa kluczowe: Bogdan Kucharski, BP
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.