Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zatrzymano nielegalny transport paliw

e-petrol.pl
2021-07-26 / 09:40
Zatrzymano nielegalny transport paliw

Funkcjonariusze KAS Działu Realizacji z Elbląga na drodze ekspresowej S7 zatrzymali do kontroli cysternę przewożącą ponad 30 tys. litrów oleju napędowego. Podano, że przewożony towar był zgłoszony w systemie SENT tylko w ilości 10 tys. litrów.

Podano, że podczas czynności wykonywanych 19 lipca 2021 r. na drodze S7 w Majdanach Wielkich funkcjonariusze KAS Działu Realizacji z Elbląga zatrzymali do kontroli cysternę na polskich numerach rejestracyjnych. 

Funkcjonariusze KAS po dokonaniu oględzin środka transportu i sprawdzeniu dokumentacji stwierdzili przewóz ponad 30 tys. litrów oleju napędowego. Okazało się, że w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) zgłoszono tylko 10 tys. litrów. Na pozostałe 21 tys. litrów wystawiono dokument umożliwiający przemieszczenie towarów między magazynami, których w rzeczywistości ani nadawca ani odbiorca nie posiadał.

Ujawnione naruszenie może skutkować nałożeniem na podmiot kary pieniężnej w wysokości 46 proc. wartości netto towaru przewożonego podlegającego obowiązkowi zgłoszenia, nie niższej niż 20 tys. zł.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.