Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Okradli stacje benzynowe ponad 100 razy

e-petrol.pl
2021-04-08 / 09:31
Okradli stacje benzynowe ponad 100 razy

Dwóch mężczyzn postanowiło zrobić swoje źródło dochodu z kradzieży paliwa ze stacji benzynowych. 30-latek z Bielska-Białej i jego 23-letni kompan z Czechowic-Dziedzic na koncie mają ponad 100 zuchwałych kradzieży.

Policjanci, pod nadzorem bielskiej prokuratury, wytropili i doprowadzili do aresztowania 30 i 23-latka, którym przypisuje się 111 zuchwałych kradzieży paliwa na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych.

Poszkodowani właściciele i ajenci stacji paliw zawiadamiali o kradzieżach, które w początkowym okresie nie były łączone w jedno postępowanie. W pewnym momencie policjanci zorientowali się, że chociaż kradzieże przeprowadzane są przy użyciu różnych pojazdów, to ich sprawcami są dwaj, ci sami mężczyźni.

Sprawcy mieli sprawdzony sposób na kradzieże - kupowali tanie, używane samochody a następnie zakładali na nie skradzione tablice rejestracyjne i tak przygotowanymi autami podjeżdżali na stacje w powiecie bielskim i okolicy. Tankowali do pełna i do przygotowanych plastikowych zbiorników po czym odjeżdżali z piskiem opon nie płacąc.

Wartość skradzionego przez nich paliwa szacuje się na ponad 40 tysięcy złotych.  Do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie. Oskarżonym grozi za to łączna kara nawet 8 lat więzienia. Starszy, działający w recydywie, może dostać wyższy wyrok.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.