Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Lotos ponownie chce więcej zainwestować

e-petrol.pl
2021-04-07 / 09:39
Lotos ponownie chce więcej zainwestować

W ubiegłym roku gdański koncern na różne przedsięwzięcia rozwojowe przeznaczył 842,4 mln zł. To o 17,8 proc. mniej niż w 2019 r. Grupa Lotos planuje jednak zwiększyć wydatki inwestycyjne i w 2021 roku w przeznaczyć na nie 1,3-1,4 mld zł - poinformował podczas wtorkowej telekonferencji z analitykami Wojciech Zengteler, szef relacji inwestorskich Grupy Lotos.

W 2020 roku Lotos przeznaczył na inwestycje 842,4 mln zł wobec 1,025 mld zł rok wcześniej. W tym czasie m.in. uruchomiono tzw. Węzeł Odzysku Wodoru, który zgodnie z założeniami ma umożliwić dodatkową produkcję paliw: 70 tys. ton LPG, 43 tys. ton benzyny surowej, 39 tys. ton benzyny lekkiej i prawie 9 tys. ton wodoru rocznie. Ponadto w ubiegłym roku finalizowano prace nad projektem budowy czwartego nalewaka kolejowego, celem zwiększenia efektywności i opłacalności produkcji paliw, a także ograniczenia uciążliwości dla środowiska i usprawnienia logistyki.

Wojciech Zengteler poinformował, że plany inwestycyjne Grupy Lotos obejmują segment produkcji oraz projekty wydobywcze w Norwegii.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.