Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Polska Press już w strukturach Orlenu

e-petrol.pl
2021-03-03 / 09:42
Polska Press już w strukturach Orlenu

PKN Orlen podpisał 1 marca br. umowę kupna spółki Polska Press, podała Polska Press. W praktyce oznacza to, że płocki koncern jest właścicielem wydawnictwa.

7 grudnia 2020 r. PKN Orlen poinformował, że przejmuje spółkę Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group - jednego z największych wydawców w Polsce. Zdaniem Orlenu posiadanie spółki wydawniczej wpisywało się w strategiczne plany PKN Orlen w zakresie wzmacniania sprzedaży detalicznej, w tym pozapaliwowej. Poprzez przejęcie Polska Press, koncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 mln użytkowników internetu i możliwość pozyskania nowych klientów. Po otrzymaniu zgody od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów transakcja stała się możliwa.

W dniu podpisania umowy na zakup Polska Press z zarządu spółki odeszła prezes Dorota Stanek, która złożyła rezygnację ze stanowiska. W komunikacie podano, że zarząd spółki pozostaje trzyosobowy, tj. Dariusz Świąder, wiceprezes zarządu, Magdalena Chudzikiewicz, członek zarządu i Paweł Fąfara, członek zarządu.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.