Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Unimot Energia i Gaz przejmuje portfel projektów farm fotowoltaicznych

e-petrol.pl
2021-03-01 / 09:42
Unimot Energia i Gaz przejmuje portfel projektów farm fotowoltaicznych

Unimot poinformował, że jego spółka zależna - Unimot Energia i Gaz (UEiG) zawarła umowę o współpracy z firmą Blueway Jakub Zieliński w zakresie dalszego rozwoju projektów farm fotowoltaicznych na różnym etapie zaawansowania o łącznej mocy około 28 MW.

Podano, że przedmiotem zawartej umowy jest przejęcie portfela tych projektów, dalszy ich rozwój w celu uzyskania warunków przyłączenia dla każdego z projektów.

Spółka UEiG zawarła z Blueway przedwstępną umowę nabycia 100 proc. udziałów w spółkach celowych, do których wniesione zostaną projekty posiadające warunki przyłączenia. Umowa przewiduje także dalszą współpracę stron w zakresie rozwoju projektów w kierunku uzyskania przez spółki celowe pozwoleń na budowę farm fotowoltaicznych o mocy ok. 28 MW.

- Podpisanie umowy z firmą Blueway wpisuje się w strategię inwestycyjną Grupy Unimot w zakresie odnawialnych źródeł energii. Chcemy, aby grupa angażowała się w rozwojowe obszary OZE, w tym projekty wielkoskalowe, jakimi są farmy fotowoltaiczne. Dynamiczny rozwój rynku zielonej energii skłania nas do podejmowania kolejnych kroków inwestycyjnych w tym obszarze - powiedział prezes Unimot Energia i Gaz Andrzej Moczydłowski, cytowany w komunikacie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.