Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Lotos wesprze budowę farm wiatrowych na Bałtyku

e-petrol.pl
2021-02-25 / 09:43
Lotos wesprze budowę farm wiatrowych na Bałtyku

Coraz bardziej zaawansowane są prace związane z budową morskich farm wiatrowych. Rozpoczęły się już przygotowania do stworzenia floty pięciu statków do stawiania i obsługi wież wiatrowych.

Jak czytamy w „Pulsie Biznesu” PGE wraz z Uniwersytetem Morskim w Gdyni i spółką MEWO rozpoczęły opracowanie dokumentacji niezbędnej do sporządzenia raportu o ich wpływie na środowisko oraz przygotowania do pozyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla infrastruktury przyłączeniowej, które są one konieczne do rozpoczęcia budowy farm. Niezbędne do ich obsługi są także jednostki pływające. Eksperci branży żeglugowej twierdzą, że warto w tym celu powołać operatora, który zorganizuje flotę i będzie obsługiwał bałtyckie budowy wielu koncernów.

Dziennik podaje, że takim narodowym operatorem chce zostać Lotos Petrobaltic, który poczynił już pierwsze przygotowania do włączenia się w wiatrowy projekt.

Więcej szczegółów dotyczących przewagi posiadania własnej floty nad jej czarterowaniem i planach Grupy Lotos w tym obszarze możemy przeczytać we wtorkowym wydaniu "Pulsu Biznesu".

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.