Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

PERN może już rozpocząć budowę rurociągu Boronów–Trzebinia

e-petrol.pl
2021-02-12 / 10:13
PERN może już rozpocząć budowę rurociągu Boronów–Trzebinia

Spółka zarządzająca rurociągami podała, że kluczowa dla południa Polski inwestycja – rurociąg produktowy Boronów–Trzebinia – wchodzi w zasadniczą fazę realizacji. PERN zakończył etap kompletowania zgód administracyjnych potrzebnych do rozpoczęcia jego budowy.

PERN w czwartkowym komunikacie przypomniał, że budowa magistrali Boronów-Trzebinia, liczącej ok. 97 km i będącej przedłużeniem istniejącego już rurociągu, jest elementem realizowanego Programu Megainwestycji. Nowy rurociąg będzie przebiegał przez tereny województwa śląskiego i małopolskiego, w sumie jedenaście miast i gmin.
Dzięki temu projektowi istniejąca magistrala rurociągowa Płock-Koluszki-Boronów zostanie przedłużona aż o ok. 97 km do Terminala Paliw PKN Orlen w Trzebini. Oznacza to poprawę bezpieczeństwa zaopatrzenia południa Polski w paliwa.

Spółka wyjaśniła, iż w zeszłym roku uzyskała decyzje środowiskowe, czyli dokumenty wskazujące, jak należy zaprojektować i zrealizować przedsięwzięcie, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w środowisko naturalne. W tym czasie pozyskano też decyzje lokalizacyjne dla tej inwestycji.
Słowa kluczowe: Boronów–Trzebinia, PERN

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.