Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Instalacja odzyskiwania oparów w Grupie Lotos już gotowa

e-petrol.pl/fot. Grupa Lotos
2021-01-27 / 09:37
Instalacja odzyskiwania oparów w Grupie Lotos już gotowa

W minionym tygodniu Grupa Lotos przeprowadziła testy funkcjonalne wybudowanej instalacji odzyskiwania oparów na terenie rafinerii w Gdańsku. Instalacja pozwoli na hermetyczny nalew cystern, co zminimalizuje oddziaływanie zakładu na środowisko naturalne. Odzyskane opary węglowodorów będą wykorzystywane do produkcji benzyny.

Nowa instalacja odzysku oparów (VRU - ang. vapour recovery unit) lotnych związków organicznych z procesu napełniania cystern została zaprojektowana do współpracy z nowym nalewakiem bramowym. Podano, że w ramach projektu wykonano także układ, który umożliwia przekierowywanie oparów pochodzących ze wszystkich nalewaków Grupy oraz pomiędzy obiema instalacjami VRU (nowobudowaną 4070 oraz istniejącą 4060).

Realizację projektu rozpoczęto w styczniu 2020 roku i pomimo pandemii COVID-19 ukończono go w zakładanym harmonogramie oraz poniżej projektowanego budżetu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.