Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

PERN ma nowe pojemności magazynowe

e-petrol.pl/fot. PERN
2021-01-20 / 09:40
PERN ma nowe pojemności magazynowe

Możliwości magazynowe paliw w PERN, po tym jak spółka oddała do eksploatacji trzy kolejne zbiorniki w bazach w Emilianowie i Małaszewiczach, zwiększą się o ponad 50 tys. m sześc.

Spółka pochwaliła się powiększeniem pojemności magazynowej w dwóch bazach, podkreślając, że udało się to pomimo trwającej epidemii i konieczności pracy w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Inwestycje ukończone zostały przed czasem, podobnie jak uruchomiony w grudniu 2020 roku zbiornik o pojemności 10 tys. m sześc. w bazie w Boronowie.

PERN podkreślił, że nowe zbiorniki, to do dobra wiadomość dla klientów spółki, bo w ostatnich latach dzięki radykalnemu ograniczeniu szarej strefy istotnie wzrosło zapotrzebowanie na magazynowanie paliw. W bazie w Małaszewiczach do eksploatacji trafił zbiornik o pojemności 32 tys. m sześc., a w Emilianowie dwa zbiorniki po 10 tys. m sześc. Nowe zbiorniki zostaną przeznaczone do obrotu paliwami, a także do magazynowania zapasów interwencyjnych. Wykonawcą prac w obu lokalizacjach jest konsorcjum: Naftoremont-Naftobudowa Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo AGAT S.A.

Baza nr 5 w Emilianowie działa od 1962 roku, obecnie składa się z 30 zbiorników, w których magazynowane są: benzyna bezołowiowa, olej napędowy, opałowy, biokomponenty oraz dodatki uszlachetniające. Pojemność magazynowa bazy w Emilianowie zwiększyła się do 143,5 tys. m sześc.

Baza nr 22 w Małaszewiczach składa się z 21 zbiorników paliwowych. Produkty, które są w nich przechowywane to: benzyna bezołowiowa, olej napędowy i opałowy. Rozbudowa bazy o kolejny zbiornik na olej napędowy, pozwoliła na zwiększenie całkowitej pojemności magazynowej o 32 tys. m sześc., do 116,5 tys. m sześć.
Zbiorniki w Emilianowie i Małaszewiczach to element II etapu rozbudowy baz paliw, który należy do programu Megainwestycji PERN.  
 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.