Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PERN rozszerza Zintegrowany System Zarządzania

e-petrol.pl
2020-10-28 / 09:37
PERN rozszerza Zintegrowany System Zarządzania

We wtorek PERN podał, że rozszerza Zintegrowany Systemu Zarządzania o system zarządzania ciągłością działania oraz system zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Spółka poinformowała w komunikacie, że certyfikaty UDT-Cert są potwierdzeniem, że PERN, kluczowa spółka infrastruktury energetycznej państwa, wdrożyła i stosuje wymagania międzynarodowych norm ISO. Obecnie w PERN jest pięć obszarów działających w oparciu o międzynarodowe normy ISO - w tej grupie jest zarządzanie jakością, zarządzanie środowiskowe oraz bezpieczeństwo i higiena pracy.

Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski, odnosząc się do zakończonego procesu certyfikacji w PERN, zwrócił uwagę, iż spółka ta jest operatorem infrastruktury krytycznej, a to nakłada na nią szereg obowiązków, od których zależy sprawne funkcjonowanie państwa. W tym kontekście musi przestrzegać procedur, a szczególnego znaczenia nabierają aspekty dotyczące ciągłości działania i bezpieczeństwa informatycznego. W dobie dzisiejszych zagrożeń stają się one przedmiotem szczególnej uwagi.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.