Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Prace nad nowelizacją ustawy o strategicznych inwestycjach w sektorze naftowym

e-petrol.pl
2020-10-20 / 09:57
Prace nad nowelizacją ustawy o strategicznych inwestycjach w sektorze naftowym

Z wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu wynika, że Ministerstwo Aktywów Państwowych pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym.

Jak wyjaśniono, projektowane rozwiązania, dotyczące zmiany ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych przedsięwzięć w sektorze naftowym, ograniczą liczbę organów zaangażowanych w przygotowanie i realizację tej samej inwestycji oraz liczbę prowadzonych w tej samej sprawie postępowań.

Prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym są w trakcie, a termin przyjęcia nowych przepisów planowany jest jeszcze w czwartym kwartale br.

W uzasadnieniu podkreślono też m.in., iż niezbędne jest sprawne przeprowadzenie szeregu inwestycji zwiększających dostępność bezzbiornikowych (kawernowych) pojemności magazynowych na ropę naftową i produkty naftowe, rurociągów przesyłowych dla ropy naftowej bądź produktów naftowych, celem zwiększenia możliwości niezakłóconego korzystania z tych aktywów oraz zapobieżenia sytuacji niedoboru pojemności magazynowych dla podmiotów prowadzących działalność na rynku paliwowym.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.