Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Rzeszów chce mieć tańsze paliwa

e-petrol.pl
2020-09-04 / 09:41
Rzeszów chce mieć tańsze paliwa

Ceny paliw w Rzeszowie mają być niższe o 30 - 40 gr na litrze. Między innymi stacje Źródełko oraz E. Leclerc od piątku opuszczą ceny paliw - akcja potrwa do niedzieli.

Na wybranych stacjach w Rzeszowie od piątku (4 września) rano do niedzieli (6 września) wieczorem ceny paliw zostaną obniżone o około 30-40 groszy. Celem akcji jest nakłonienie innych stacji do obniżki cen i zachęta mieszkańców do tankowania w tańszych punktach miasta.

Radomir Stasicki, Miejski Rzecznik Konsumentów w Rzeszowie na łamach „Gazety Codziennej Nowiny” powiedział, że akcja jest niezbędna, bowiem ceny paliw w Rzeszowie w tej chwili są zaliczane do najwyższych w kraju.

Według najnowszego notowania cen na stacjach, przeprowadzonego przez e-petrol.pl w tym tygodniu wynika, że średnia cena benzyny bezołowiowej w Rzeszowie wynosi 4,47 zł/l, podczas gdy diesel kosztuje tam 4,37 zł. Od piątku, 4 września do niedzieli, 6 września, paliwa na stacjach Źródełko i E. Leclerc za benzynę płacić się będzie 4,19 zł/l; olej napędowy ma kosztować 3,99 zł, a litr gazu 1,92 zł.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.