Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Wyłudzili VAT od paliw na kwotę ponad 80 milionów złotych

e-petrol.pl
2020-08-18 / 09:47
Wyłudzili VAT od paliw na kwotę ponad 80 milionów złotych

Szef zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudziła VAT w kwocie ponad 80 milionów złotych, zasiądzie na ławie oskarżonych – podała Prokuratura Krajowa.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego we Wrocławiu akt oskarżenia przeciwko dwóm członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw skarbowych, w tym przeciwko założycielowi i kierującemu grupą.

Oskarżenie obejmuje działalność grupy w okresie od stycznia 2015 roku do czerwca 2016 roku. Jak wynika z ustaleń, grupa działała m. in. na terenie Legnicy i Poznania. Członkowie grupy dopuszczali się popełniania przestępstw skarbowych, związanych z nielegalnym obrotem paliwami płynnymi w ramach tzw. karuzeli podatkowej, której celem było dokonanie uszczupleń należności podatkowych Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług (VAT).

Założycielem i kierującym grupą był Paul G. Podano, że mężczyzna posiada obywatelstwo niemieckie oraz status rezydenta w Szwajcarii.  Prokurator zabezpieczył środki pieniężne należące do kierującego grupą, zdeponowane na rachunku bankowym w Czechach, w wysokości blisko 4 milionów euro.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.