Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Alert prawny COVID-19: Objaśnienia ws. podatkowych rozwiązań covidowych

e-petrol.pl
2020-07-27 / 07:39
Alert prawny COVID-19: Objaśnienia ws. podatkowych rozwiązań covidowych

22 lipca Minister Finansów wydał obszerne objaśnienia podatkowe dotyczące nowych preferencji stosowanych w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Objaśnienia precyzują wiele kwestii wprowadzonych przez tzw. Tarcze Antykryzysowe, m.in.: preferencje w podatkach dochodowych i VAT, zasady rozliczania darowizn, kwestie związane ze stosowaniem ulgi na złe długi, zaniechanie poboru odsetek od zaległości w niektórych podatkach oraz daninie solidarnościowej a także zawieszenie terminów związanych z raportowaniem schematów podatkowych.
Co istotne, zastosowanie się przez podatnika do objaśnień podatkowych powoduje objęcie go ochroną prawno-podatkową. O najważniejszych kwestiach wskazanych w objaśnieniach Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy pisze w najnowszym alercie. Szerzej na ten temat w załączniku do tego tekstu.Opracowanie:

Załączniki:

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.