Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PERN zwiększa pojemności bazy paliwowej w Bornowie

e-petrol.pl/fot. PERN
2020-07-07 / 09:37
PERN zwiększa pojemności bazy paliwowej w Bornowie

W Bazie Paliw PERN w Boronowie zakończono skomplikowany proces montażu dachu na budowanym zbiorniku. Dzięki rozbudowie klienci spółki otrzymają do dyspozycji dodatkowe 10 tys. m sześc. pojemności na magazynowanie oleju napędowego.

W poniedziałek na wybudowanym zbiorniku montowany był dach o średnicy 34,5 m, ważący 110 ton. Jak zauważa PERN, często ten etap jest największym wyzwaniem w czasie budowy, ponieważ to bardzo trudna i precyzyjna operacja, którą może uniemożliwić nawet minimalna zmiana pogody.

Cytowany w komunikacie prasowym Tadeusz Zwierzyński, wiceprezes zarządu PERN powiedział, że rozbudowa bazy w Boronowie jest dobrym przykładem na to, że mimo trudniejszych warunków związanych z epidemią, spółka konsekwentnie i zgodnie z planem realizuje plany inwestycyjne. Rozbudowa bazy w Boronowie należy do II etapu rozbudowy baz paliw w ramach programu Megainwestycje PERN.

W ramach tego etapu rozbudowy pojemności magazynowych PERN buduje nowe zbiorniki również w Dębogórzu, Emilianowie, Rejowcu i Małaszewiczach, a na początku czerwca został oddany zbiornik w Koluszkach. Łącznie da to 222 tys. m sześc. dodatkowej pojemności. 
Słowa kluczowe: Boronów, inwestycje PERN

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.