Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PGNiG chce wydobyć ok. 115 tys. ton ropy z Morza Północnego

e-petrol.pl
2020-05-26 / 09:23
PGNiG chce wydobyć ok. 115 tys. ton ropy z Morza Północnego

Do końca tego roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) spodziewa się wydobyć ok. 115 tys. ton ropy naftowej ze złoża Skogul na Morzu Północnym - poinformował prezes Jerzy Kwieciński.

Produkcja ropy naftowej w obrębie koncesji PL460 na Morzu Północnym trwa od marca tego roku, a zasoby węglowodorów w złożu Skogul przypadające na PGNiG Upstream Norway wynoszą ok. 3,3 mln boe (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej), z czego ok. 3 mln baryłek stanowi ropa naftowa.

Prezes Kwieciński zapowiedział, że spółka chce jeszcze w 2020 roku ze złoża Skogul, na którym współpracuje z uznanym partnerem, chce wydobyć ok. 115 tys. ton ropy. Bliskość istniejącej już infrastruktury wydobywczej korzystnie wpłynie na koszty produkcji.

Operatorem złoża Skogul jest Aker BP, który posiada 65 proc. udziałów w koncesji. Pozostałe udziały należą do PGNiG Upstream Norway.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.