Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Unimot chce podzielić się zyskiem

e-petrol.pl
2020-03-26 / 09:46
Unimot chce podzielić się zyskiem

Zarząd Unimotu rekomenduje przeznaczenie 16,1 mln zł z zysku netto za 2019 rok na dywidendę - poinformowała spółka w komunikacie. Zgodnie z rekomendacją zarządu dywidenda na akcję wyniesie 1,97 zł.

Zarząd Unimotu 25 marca 2020 r. zarekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 16,1 mln zł, co stanowi 30 proc, wypracowanego jednostkowego zysku netto w 2019 r. Oznacza to, że akcjonariusze spółki mogą otrzymać 1,97 zł na jedną akcję. Pozostałą część zysku, w kwocie 37,7 mln zł, Zarząd proponuje przeznaczyć na kapitał zapasowy.

- Mamy za sobą najlepszy w historii Spółki UNIMOT rok obrotowy, który pozwolił wypracować ponad 53 mln zł zysku netto. Po analizie bieżącej sytuacji operacyjno-finansowej, chcielibyśmy podzielić się z naszymi akcjonariuszami 30 proc. tej kwoty – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A.

Rekomendację zarządu w sprawie podziału zysku pozytywnie zaopiniowała Rada Nadzorcza. Ostateczne decyzje dotyczące przeznaczenia zysku za rok obrotowy 2019 i ustalenia dat dnia dywidendy i dnia jej wypłaty, podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Unimot S.A.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.