Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Unimot ma za sobą najlepszy rok w historii

e-petrol.pl
2020-03-03 / 09:45
Unimot ma za sobą najlepszy rok w historii

Skorygowana EBITDA za 2019 rok grupy Unimotu wyniosła 63,7 mln zł, co oznacza przekroczenie o 3,7 proc. wcześniejszej prognozy spółki. Przychody przekroczyły 4,4 mld zł. - poinformował Unimot w poniedziałkowym komunikacie.

Unimot, notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych, opublikował szacunki wyników za 2019 r.

Zgodnie z szacunkami, skonsolidowane przychody ogółem Grupy UNIMOT wyniosły w 2019 r. 4 445,4 mln zł, czyli o 31,9 proc. więcej niż w poprzednim roku, a skonsolidowana EBITDA wyniosła 89,9 mln zł (wzrost o 565,4 proc. r/r). Skonsolidowana EBITDA skorygowana (o szacunkową wycenę zapasu obowiązkowego, uzasadnione przesunięcia i zdarzenia jednorazowe) ukształtowała się natomiast na poziomie 63,7 mln zł, co oznacza najwyższy poziom w historii i przekroczenie bieżącej prognozy o 3,7 proc.

Główny wpływ na tak dobry wynik miały wysokie marże handlowe oraz wolumeny sprzedaży oleju napędowego i biopaliw.

- Cieszę się, że po raz kolejny możemy zakomunikować inwestorom bardzo dobre wyniki finansowe – rok 2019 był dla nas rekordowy. Jesteśmy z tego szczególnie zadowoleni w kontekście słabego początku poprzedniego roku. Zareagowaliśmy szybko wprowadzając plan restrukturyzacyjny, optymalizację aktywów oraz duże oszczędności. W międzyczasie, skupiając się na najbardziej efektywnych obszarach, prowadziliśmy działania rozwojowe. Połączenie tych czynników oraz sprzyjającego otoczenia rynkowego pozwoliło nam w 2019 r. kilkukrotnie podnieść prognozy i finalnie wypracować jeszcze wyższy wynik – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu Unimot S.A.

Spółka podała także szacunkowy jednostkowy zysk netto za 2019 r., który ukształtował się na poziomie 53,8 mln zł.

Ostateczne dane zostaną opublikowane 25 marca 2020 roku.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.