Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Kolejne zatrzymania w sprawie mafii paliwowej

e-petrol.pl
2020-02-11 / 09:53
Kolejne zatrzymania w sprawie mafii paliwowej

W komunikacie Prokuratura Krajowa podała, że zatrzymano kolejne osoby w wątku prania pieniędzy w śledztwie dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2013-2016 naraziła Skarb Państw na uszczuplenia w podatku VAT na kwotę ponad 700 mln zł

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech mężczyzn prowadzących działalność gospodarczą – czytamy w komunikacie. Czynności przeprowadzono w ramach skoordynowanych działań na terenie województw dolnośląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Ustalono, że działalność przestępcza prowadzona była z wykorzystaniem prowadzonych przez zatrzymanych spółek oraz tzw. "słupów". Proceder zmierzał do włączenia do legalnego obrotu gospodarczego pieniędzy uzyskanych z przestępstwa.

Grupa utworzyła sieć firm, które przyjmowały na swoje rachunki, a następnie przekazywały dalej pieniądze pochodzące z uszczuplenia podatku VAT. Ustalenia śledztwa wskazują, że mogło to być co najmniej 30 mln zł.

Prokuratura Krajowa przypomniała, że w listopadzie ubiegłego roku zatrzymano do tej sprawy 9 osób.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu