Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Gmina musi ustalić średnią cenę paliwa

e-petrol.pl
2020-02-11 / 09:47
Gmina musi ustalić średnią cenę paliwa

W ocenie wojewody śląskiego gmina Wręczyca Wielka musi jeszcze raz podjąć uchwałę w sprawie ceny paliwa na swoim terenie, co jest jej obowiązkiem wynikającym z nowelizacji prawa oświatowego.

Zgodnie z nowym obowiązkiem, radni gminy Wręczyca Wielka przystąpili do określenia ceny jednostki paliwa na dany rok szkolny. W uchwale stwierdzili, że cena wynosić będzie: 5,3 zł dla 1 litra oleju napędowego oraz 5,25 zł dla 1 litra paliwa bezołowiowego.

Wojewoda unieważnił uchwałę rady, bo ustalono cenę paliwa tylko dla oleju napędowego i benzyny. Zdaniem wojewody, gmina Wręczyca Wielka "zapomniała" o LPG. Wojewoda zdecydował, że gmina musi wziąć pod uwagę wszystkie gatunki paliw ogólnodostępnych w Polsce – w tym LPG.

Zdaniem nadzoru prawnego, obecnie na stacjach benzynowych są powszechnie dostępne 3 rodzaje paliwa: benzyna, olej napędowy oraz gaz LPG.
Specjaliści już w 2019 r. przestrzegali, że prawo oświatowe jest nieprecyzyjne(nie mówi jak określać cenę paliwa) i uchwały gminy łatwo będzie podważyć.
Słowa kluczowe: ceny paliw, uchwała

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu