Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zatrzymani za fikcyjny handel paliwami

e-petrol.pl
2020-01-16 / 14:05
Zatrzymani za fikcyjny handel paliwami

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie poinformowała, że funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Olsztyna, wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji, zatrzymali 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej, która wystawiała fikcyjne faktury legalizujące obrót paliwami płynnymi.

Służby przeprowadziły swoje działania w woj. wielkopolskim, dokonując przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych, w siedzibach spółek oraz w biurach rachunkowych. Zatrzymano 5 członków grupy przestępczej a 1 osoba została doprowadzona z aresztu.

Śledczy ustalili, że grupa działała w latach 2015-2019. Wprowadziła do obrotu fikcyjne faktury na łączną kwotę prawie 1 mld 700 mln zł.

Zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wystawiania nierzetelnych faktur na łączną kwotę ponad 1 mld 690 mln zł oraz prania pieniędzy. Jest to czyn stanowiący tzw. „zbrodnię fakturową", zagrożony karą do 25 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu