Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Paliwowy koncern przejmie mBank?

e-petrol.pl
2019-12-31 / 09:47
Paliwowy koncern przejmie mBank?

W pierwszych tygodniach przyszłego roku Orlen złoży Commerzbankowi ofertę przejęcia mBanku – to jedna z szokujących prognoz ''Pulsu Biznesu'', tzw. czarnych łabędzi, czyli wydarzeń bardzo mało prawdopodobnych, ale o potencjalnie wielkich konsekwencjach.

Dziennik zauważa, że mBank idealnie wpisuje się w funkcjonowanie Orlenu, bowiem bank, podobnie jak Orlen, ma placówki w Czechach i na Słowacji. Tworzy to podstawy do współpracy na trzech z pięciu rynków detalicznych, na których obecny jest koncern paliwowy.

„Puls Biznesu” przypomniał też, że Energa, której przejęciem zainteresowany jest Orlen, jest właścicielem znaczącego pakietu akcji Polskiej Grupy Górniczej, a odwrót coraz większej grupy banków od finansowania projektów węglowych to potencjalny kłopot dla takich firm jak PGG. Posiadanie zatem przez Orlen własnej instytucji finansowej rozwiązałoby ten problem.
Słowa kluczowe: mBank, PKN Orlen, prognozy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu