Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Orlen rozbuduje kompleks olefin

e-petrol.pl
2019-11-28 / 09:50
Orlen rozbuduje kompleks olefin

PKN Orlen podał w komunikacie, ze podpisał umowę z firmą Fluor na doradztwo techniczne i zarządzanie projektem rozbudowy kompleksu olefin w swoim zakładzie głównym w Płocku. Ocenił, że pozwoli to na optymalne przygotowanie inwestycji.

Realizowany przez Orlen Program Rozwoju Petrochemii wchodzi w kolejny etap. W ramach rozbudowy kompleksu olefin w Płocku podpisana została umowa na usługę doradztwa technicznego i zarządzania projektem w formule PMC+ (Project Management Contractor). Pozwoli to optymalnie przygotować się do realizacji inwestycji i wykonać ją zgodnie z planowanym budżetem oraz harmonogramem.

- Wykonaliśmy kolejny ważny krok w realizacji kluczowego filaru Programu Rozwoju Petrochemii, jakim jest rozbudowa kompleksu olefin. Petrochemia ma bardzo duży potencjał i zamierzamy go optymalnie wykorzystać. Inwestycje prowadzone w ramach Programu wzmocnią naszą pozycję na europejskim rynku i zapewnią wymierne korzyści krajowej gospodarce, ponieważ Polska przekształci się z importera w eksportera produktów petrochemicznych – mówi, cytowany w komunikacie Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Umowa na usługi doradztwa technicznego i zarządzania w formule PMC+ została podpisana z firmą Fluor. Ma ona zagwarantować sprawdzone, optymalne rozwiązania w realizacji złożonych projektów w branży paliwowo-energetycznej.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu