Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zatrzymani za przerabianie oleju smarowego na napędowy

e-petrol.pl
2019-11-13 / 09:54
Zatrzymani za przerabianie oleju smarowego na napędowy

Blisko 250 funkcjonariuszy CBŚP i KAS uczestniczyło w ogromnym przedsięwzięciu przeprowadzonym pod nadzorem wielkopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej i wymierzonym w mafię paliwową. Zatrzymano 14 osób podejrzanych o przestępstwa skarbowe.

Jak podała KAS, we wspólnej akcji rozbito zorganizowaną grupę przestępczą działającą niemal w całej Polsce i w kilku krajach europejskich. Z materiału wynika, że podejrzani przerabiali olej smarowy na napędowy bez opłacenia należnych podatków. Zatrzymano 14 osób i przeszukano ponad 80 obiektów na terenie kraju. Członkowie grupy wywodzili się z województw śląskiego i lubuskiego, ale terenem ich działania była niemal cała Polska oraz Węgry, Słowacja, Niemcy i Austria.

Szef KAS nadinspektor Piotr Walczak w komunikacie podał, że ustalono, iż członkowie grupy, wprowadzając do obrotu handlowego olej smarowy jako olej napędowy, mogli dokonać uszczupleń podatkowych na kwotę około 40 milionów złotych.

Decyzją sądu, 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu