Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Onico bez koncesji OPZ, ale z wnioskiem o postępowanie sanacyjne

e-petrol.pl
2019-09-11 / 09:57
Onico bez koncesji OPZ, ale z wnioskiem o postępowanie sanacyjne

Problemy finansowe spółki Onico doprowadziły to tego, że Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zadecydował o cofnięciu spółce z urzędu z końcem sierpnia koncesji na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą. Spółka się jednak nie poddaje i złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

W komunikacie spółka podała, że koncesja wydana na okres od 5 maja 2009 r. do 1 stycznia 2030 r. została cofnięta, ponieważ Onico nie przedstawiło w terminie Prezesowi URE zabezpieczenia majątkowego na kolejny okres wykonywania działalności, co wiązało się z brakiem zawarcia porozumienia z bankami.

Onico poinformowało też, że złożyło w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego  wraz z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia. Onico wskazało, że podstawą otwarcia postępowania sanacyjnego jest fakt, że spółka ma zaburzoną płynność finansową, jednak w oparciu o posiadane koncesje oraz spółki zależne z grupy Onico, tj. koncesję OPC na obrót w kraju paliwami ciekłymi, a także koncesje MPC na magazynowanie paliw ciekłych i przeładunek paliw ciekłych (LPG) oraz WPC na wytwarzanie paliw ciekłych (LPG) na terenie morskiego terminalu w Gdyni oraz terminalu w Plancie,  planuje prowadzenie procesu sanacji skutkującej przywróceniem płynności finansowej oraz stopniowym poszerzaniem podstawowej działalności.
Powiązane publikacje:

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu