Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Niższe wydobycie węglowodorów

e-petrol.pl
2019-08-20 / 09:44
Niższe wydobycie węglowodorów

Grupa Lotos poinformowała, że w II kwartale dzienne wydobycie w Norwegii, Polsce i na Litwie wyniosło ok. 18,9 tys. boe. Przed rokiem Lotos wydobywał blisko 8 proc. więcej.

Grupa Lotos podała, że w II kwartale 2019 r. spółka Lotos Petrobaltic S.A. kontynuowała wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego ze złoża B3 na Morzu Bałtyckim na średnim poziomie 1,2 tys. bbl/d. Równolegle realizowane było wydobycie ze złoża B8, na którym średni wolumen wydobycia wyniósł 3,1 tys. bbl/d. W dniach 20 czerwca – 27 lipca 2019 r. zatrzymano wydobycie na tym złożu w celu przeprowadzenia naprawy pokładu głowicowego i jego podpór. Spółka szacuje wpływ postoju na wynik EBITDA segmentu na ok. 28,6 mln zł, który z uwagi na harmonogram sprzedaży wydobywanej ropy ujawni się w wynikach segmentu w III kw. 2019 r.
Oczyszczony zysk EBITDA segmentu wydobywczego ukształtował się na poziomie 178 mln zł, a zysk operacyjny EBIT wyniósł 129 mln zł.

Grupa Lotos przypomniała, że w II kw. 2019 roku sfinalizowano transakcję zakupu zmodernizowanej platformy wiertniczej typu jack-up od firmy Maersk. Jest to piąta i największa jednostka Lotos Petrobaltic. Jest również najnowocześniejszym narzędziem wiertniczym na Morzu Bałtyckim.
Słowa kluczowe: Grupa Lotos, wydobycie ropy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu