Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Rynek paliw bez Onico

e-petrol.pl
2019-08-02 / 09:42
Rynek paliw bez Onico

W czwartek 1 sierpnia, jeden z największych importerów paliw złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości.

Spółka podała w komunikacie, że okolicznościami uzasadniającymi złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości emitenta jest niewypłacalność w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy Prawo Upadłościowe, tj. utrata zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Wniosek został złożony do Sądu Rejonowego dla m.st Warszawy w Warszawie, XIX Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych.

Decyzję o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości przyspieszyły niedawne działania niektórych wierzycieli, którzy złożyli wnioski o otwarcie postępowania sanacyjnego względem spółki. 

Zarząd Onico w swoim piśmie wniósł o wstrzymanie rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości do czasu prawomocnego orzeczenia w sprawie ewentualnego otwarcia postępowania sanacyjnego.  

Onico notowane na NewConnect Onico to do niedawna jeden z największych niezależnych importerów paliw do Polski, zajmujący się obrotem zwłaszcza LPG, ON i biopaliwami.  
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu