Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Rurociąg ‘’Przyjaźń’’ znów tłoczy ropę do Polski

e-petrol.pl
2019-06-10 / 09:35
Rurociąg ‘’Przyjaźń’’ znów tłoczy ropę do Polski

W niedzielę nad ranem wznowione zostało tłoczenie niezanieczyszczonej chlorkami organicznymi ropy naftowej do systemu przesyłowego PERN.

Informację tę przekazała agencji PAP rzecznik PERN Katarzyna Krasińska. Jednocześnie PERN stale  monitoruje surowiec przychodzący z Białorusi. Spółka przesyłowa zaznaczyła, że do końca czerwca będzie trwała pierwsza faza pracy systemu. Dostawy ropy naftowej będą realizowane w mniejszym wolumenie - akceptowalnym przez klientów PERN.

PKN Orlen w komunikacie podał, że zatrzymanie dostaw surowca rurociągiem "Przyjaźń", które trwało od 24 kwietnia 2019 roku nie wpłynęło na poziom przerobu ropy naftowej w płockiej rafinerii. Rafineria dodała, że w ciągu najbliższych kilku dni ropa naftowa przyjmowana z kierunku wschodniego do Bazy Adamowo dotrze do Bazy Miszewko Strzałkowskie, niedaleko Płocka.
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu