Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Projekt uszczelniający VAT przyjęty przez rząd

e-petrol.pl
2019-06-07 / 09:49
Projekt uszczelniający VAT przyjęty przez rząd

W czwartek Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o VAT, w którym uwzględnione zostały regulacje dotyczące handlu internetowego oraz wyeliminowane zostały kwestie nieprawidłowości w akcyzie związanej z obrotem preparatami smarowymi.

Projekt zakłada dalsze uszczelnienie systemu podatkowego oraz zapewnienie większej stabilności wpływów z podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego.  

Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług przewiduje uszczelnienie systemu VAT oraz podatku akcyzowego. Ma poprawić efektywność tzw. pakietu paliwowego, a także uprościć niektóre regulacje i usunąć część uciążliwych dla podatników obowiązków. Doprecyzowano regulacje odnoszące się do obowiązku rozliczania VAT w obrocie produktami ropopochodnymi, przewidziano też zmiany w przepisach dotyczących rejestracji podatników. 

Projekt doprecyzowuje także definicję paliw ciekłych - wskazano, że określone wyroby są paliwami bez względu na różne możliwe ich zastosowania. Pozwoli to na dalsze uszczelnienie systemu koncesjonowania i nadzoru nad obrotem, produkcją i przywozem paliw i wesprze ograniczanie szarej strefy na rynku paliw ciekłych.

Propozycje resortu finansów umożliwiają udostępnianie prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki informacji objętych tajemnicą skarbową. Według resortu finansów pozwoli to skuteczniej realizować mu zadania związane z udzielaniem lub cofaniem koncesji na obrót paliwami, czyli w obszarze narażonym na ryzyko nadużyć VAT-owskich.

Zmiany mają obowiązywać od 1 września 2019 r., z wyjątkiem niektórych przepisów, które wejdą w życie w innych terminach.       

Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu