Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Dalsza konsolidacja jest nieunikniona

e-petrol.pl
2019-09-06 / 09:22
Dalsza konsolidacja jest nieunikniona

O powodach zainteresowania rynkiem stacji paliw i planach związanych z rozwojem sieci MOYA w rozmowie z redakcją „Na Stacji Paliw” opowiada Sebastian Król, partner w Enterprise Investors.

Rynek paliw w Polsce nie był do tej pory atrakcyjnym miejscem lokowania kapitału dla funduszy private equity - skąd Państwa decyzja o inwestycji w spółkę Anwim?

- Uważam, że jest to rynek perspektywiczny, na którym w ciągu kilku najbliższych lat dużo będzie się działo. Dalsza konsolidacja i profesjonalizacja niezależnych operatorów sieci stacji benzynowych jest nieunikniona. Stacje przechodzą metamorfozę, a ich klienci nie szukają już tylko paliwa, ale oczekują rozbudowanej oferty handlowej i gastronomicznej. Tu doświadczenie, które zdobyliśmy w sektorze handlu detalicznego, inwestując miedzy innymi w Dino, czy najszybciej rosnąca sieć supermarketów w Rumunii – Profi, bardzo się przydadzą. Zainteresowaliśmy się tym rynkiem ze względu na to, że wyeliminowano z niego szarą strefę. Uczestników rynku zaczęły obowiązywać normalne zasady i zdrowa konkurencja. To z kolei stwarza dobre warunki dla firm takich jak Anwim, o ugruntowanej pozycji, z konkretnym planem na dalszy rozwój.  

Czy fundusz będzie aktywnym inwestorem? Czy poza zapewnieniem finansowania będą Państwo bezpośrednio angażować się w zarządzanie firmą?

- Fundusze private equity zasadniczo różnią się od inwestorów giełdowych, którzy z reguły nie mają bieżącego wpływu na zarządzanie spółką. W EI budujemy bezpośrednie relacje z zarządami firm z naszego portfela i zapewniamy merytoryczne wsparcie poprzez rady nadzorcze.

[...]


Cała rozmowa z Sebastianem Królem, partnerem w Enterprise Investors, w najnowszym wydaniu magazynu "Na Stacji Paliw"≫

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu